Pogrom na Tarmac Masters 8. Tech-Mol Rally. 20 załóg poza rajdem

Fot. rallypl

Stawka Tarmac Masters Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska w znacznie uszczuplonym składzie pojawi się na starcie oesu „Tubojulita Power Stage Nowa Ruda”, kończącego pierwszą rundę sezonu 2024.

Powrót zimowych warunków zdecydowanie zaskoczył załogi startujące w 8. Tech-Mol Rally. Temperatura w sobotę w okolicach Nowej Rudy rzadko przekraczała pięć stopni, a niektórzy uczestnicy wyruszali rano w drogę do parku serwisowego patrząc na śnieg. W tych warunkach nie tylko kierowcy, ale również samochody nie dawały rady.

Pierwsza załoga wycofała się już na samym starcie. Dawid Janeczko i Adam Tchórzewski mieli awarię, która nie pozwoliła im przystąpić do rywalizacji. Do mety OS1 nie dojechali natomiast Jacek Bieszczad i Sławomir Leja. Pierwsza prawdziwa fala pogromu przyszła jednak na pierwszym przejeździe prawie 12-kilometrowej próby „Dzikowiec”. Do jego mety nie dojechało pięć załóg, w tym RALLY and RACE Team – Krzysztof Czechak i Bartosz Michalski musieli się wycofać po awarii silnika w ich Subaru Imprezie.

Jeszcze większe żniwa zebrał jednak OS5 – ostatni przejazd 5-kilometrowej próby „Jugów”. Podczas niej doszło do dwóch wypadków – najpierw poza trasą znaleźli się Tadeusz Bieńko i Michał Majewski w Peugeocie 208 Rally4, a niedługo później swojego Fiata Seicento rozbili Figlak Paweł i Umiński. Obie załogi wyszły z aut o własnych siłach.

Łącznie do czasu ostatniego odcinka „Tubojulita Power Stage Nowa Ruda” z rywalizacji odpadło 20 załóg – 18 w RO i dwie w SKJS. Relację na żywo z finałowej próby zobaczycie poniżej.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.