Pojedynek pucharówek na zakończenie weekendu WSMP

Fot. Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Tomasz Magdziarz odniósł zwycięstwo na zakończenie drugiej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Kierowca pucharowego Porsche 911 pokonał Jędrzeja Szcześniaka w Lamborghini.

Przed finałowym wyścigiem najwyższych klas spadł krótki, lecz intensywny deszcz, ponownie stawiając przed zawodnikami dylemat, jeśli chodzi o dobór opon. Inaczej niż w porannym sprincie, tym razem wszyscy zdecydowali się na opony na mokrą nawierzchnię. Tor szybko jednak wysychał i szybko zawodnicy musieli zmagać się z ograniczoną przyczepnością.

Z pole position wystartował Piotr Wira w Mercedesie-AMG GT3, lecz już w pierwszym zakręcie znalazł się poza torem i spadł w głąb stawki. Wykorzystali to kierowcy aut GTC – Jędrzej Szcześniak w Lamborghini Huracánie Super Trofeo i Tomasz Magdziarz w Porsche 911 GT3 Cup.

Ta dwójka pozostawiła rywali daleko w tyle i pomiędzy sobą miała rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa. Szcześniak co prawda nie odjeżdżał od Magdziarza, lecz utrzymywał dystans pozwalający mu zachować pierwszą lokatę.

Balans sił zmieniał się jednak wraz z kolejnymi okrążeniami przejechanymi na niemal całkowicie suchej nawierzchni. Magdziarz nabierał prędkości i na przedostatnim okrążeniu wyprzedził Szcześniaka, zapewniając sobie zwycięstwo.

Szcześniak dojechał do mety na drugiej pozycji, natomiast na trzecie zdążył przebić się Piotr Wira, odrabiający straty po swoich problemach na starcie. Kierowca Mercedesa-AMG GT3 wygrał w klasyfikacji D4 +3500.

Podium w klasie GTC uzupełnił Tomasz Lach, a za nim finiszowali Janusz Szymański i Jan Antoszewski, który wygrał w dywizji D4 3500. Kolejne miejsca zajęli Jakub Chmiel, Jakub Dwernicki, Piotr Podoba, Artur Paziewski i Grzegorz Grzybowski. Po zjeździe do boksów, Amuno Pelette dojechał do mety z okrążeniem straty.

W dywizji D4 2000 Mikołaj Jóźwiak zdołał pokonać Sławomira Szwargota, a podium uzupełnił Marek Leśnik. W klasie D4 2000 N/A puchar za pierwsze miejsce odebrał Szymon Piotrowski, w D4 1600 Antoni Derebecki przyjechał na metę przed Witoldem Czwarno i Xawerym Ossolińskim-Nierodką, a w klasie 6 zwyciężył Adam Zając.

Mikołaj Kujawa zajął pierwsze miejsce w RN1, natomiast w RN2 Radosław Kierznowski pokonał Bruno Tomanna i Adama Augustyniaka.

Po zakończeniu wyścigów sprinterskich WSMP, na Torze Poznań odbędzie się jeszcze dwugodzinny wyścig Mistrzostw Polski Endurance.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.