wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolacy mistrzami Lamborghini Super Trofeo

Polacy mistrzami Lamborghini Super Trofeo

Dwukrotnie finiszując na podium na niemieckim torze Nurburgring, Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klasy AM serii Lamborghini Super Trofeo Europe. W listopadzie Polaków czeka start w finale światowym.

85244ba2-ebaa-438d-a4a7-6b1df171addb

Duet włoskiego zespołu VS Racing zdominował tegoroczną rywalizację, przed weekendem w Niemczech wygrywając pięć z ośmiu wcześniejszych wyścigów, a w trzech pozostałych stając na drugim stopniu podium. Polacy mieli dzięki tem szansę przypieczętowania tytułu na rundę przed końcem sezonu i w Niemczech nie zawiedli.

W trudnych warunkach, na mokrym torze Nurburgring, Myszkowski i Lewandowski finiszowali w swoim 620-konnym Huracanie odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, i już w niedzielę mogli w Niemczech świętować mistrzostwo.

c22e2f60-7314-43bf-9413-4fab4665d336

W listopadzie polskich kierowców czeka jeszcze start w ostatniej rundzie Lamborghini Super Trofeo Europe, a następnie w światowym finale dla najszybszych załóg z europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej edycji. Zmagania odbędą się na włoskim torze Imola.

eb04419d-774e-4d59-ab51-131caa4ce833

„To był bardzo wymagający weekend ze względu na trudne warunki, ale staraliśmy się nie popełniać błędów i zrealizowaliśmy nasz cel – mówi Teodor Myszkowski, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach samochodowych i motocyklowych. – Skupialiśmy się przede wszystkim na tym, aby przypieczętować tytuł, a nie na walce o zwycięstwa za wszelką cenę. Walka była jednak naprawdę zacięta i nie obyło się bez  przygód. W pierwszym wyścigu walcząc o pierwsze miejsce zostałem wypchnięty szeroko przez innego kierowcę, przez co straciłem dwie pozycje. W drugim wyścigu Andrzej, jadąc na slickach na mokrej nawierzchni, wpadł w poślizg i widowiskowo wystrzelił z krawężnika. Najważniejsze jednak, że dwukrotnie dojechaliśmy do mety na podium, a to zapewniło nam tytuł. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi VS Racing, od którego wiele się w tym roku nauczyliśmy i który świetnie pracował przy naszym aucie. Cieszymy się, że możemy wystartować w ostatniej rundzie nie myśląc o punktach i skupiając się wyłącznie na walce o zwycięstwa w ostatnich wyścigach. Jednocześnie powoli planujemy już sezon 2018, podczas którego będziemy chcieli jeszcze bardziej podkręcić tempo.”

ed078c67-0e5f-4db9-b47c-b9c86243b52f

Więcej informacji na oficjalnym profilu Teodora Myszkowskiego na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/TeodorMyszkowskiOfficial .

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE