Polacy na podium w CEZ Rallycross w Mariapocs

Dzisiaj był finał rywalizacji na węgierskim torze w Mariapocs. Nie obyło się bez ostrych starć, Zbyszek Staniszewski po ataku Tamasa Karai nie ukończył 3 kwalifikacji i mechanicy mieli pełne ręce roboty. Na szczęście udało się wrócić do walki. Spokojniej było w SuperNational gdzie debiutował Paweł Melon w  nowym BMW M2.

Po pechowym Q3 Zbyszek Staniszewski musiał nadganiać. Ostatnią kwalifikację ukończył na 4 miejscu co finalnie pozwoliło na zajęcie 6 miejsca po 4 wyścigach. W pół finałach drugie miejsce i zapewniony start w wielkim finale z czwartego pola. Tutaj kompilacja emocji, dwie czerwone flagi za ostrą jazdę i walka na całego. Zbyszek Staniszewski finalnie wywalczył 3 miejsce. W SuperCars tryumfował Karai Tamas w Audi A1, a drugi finiszował zwycięzca ze Słomczyna czyli Luigi w Peugeocie 208.

W SuperNational Paweł Melon zgarnia Q3, a Q4 kończy na trzecim miejscu. Po 4 wyścigach zajmuje trzecie miejsce i takie też ma pole startowe na wyścig finałowy. W finale już bez przeszkód wykorzystuje potencjał pojazdu i zgarnia pierwsze miejsce w SN2000+. Robert Dąbrowski startujący w SN2000 notuje kolejno 5 i 3 miejsce w kwalifikacjach. W finale plasuje się na czwartym miejscu. Klasę wygrał oczywiście niezawodny Roman Castoral.