Polacy na podium WSK Open Series we Włoszech

W miniony weekend na torze La Conca zakończył się cykl WSK Open Series. Polacy stanęli dwukrotnie na najwyższym stopniu podium zawodów. Zwycięzcami zostali Karol Pasiewicz i Leonardo Górski.

Druga runda w WSK Open Series w Muro Leccese zakończyła cykl, który w kategorii OKN wygrał Karol Pasiewicz. Polak prezentował się znakomicie w gronie 32 kierowców, zajmując piąte miejsce w walce o pole position, trzecie po wyścigach kwalifikacyjnych i prefinale oraz pierwsze w finale zawodów. Polski kierowca zwycięstwem sprawił sobie prezent urodzinowy, bowiem w poniedziałek obchodził 18 urodziny. Zwycięstwo w WSK Open Series to kolejny triumf Karola Pasiewicza w jego bogatej karierze kartingowej, którą rozpoczął jako kilkuletni adept sportu kartingowego.

W kategorii OKN wystartował również Juliusz Ociepa, który ostatecznie zajął w wyścigu finałowym 19. pozycję, choć ruszył z 5 pola startowego. W kategorii OKN Junior zobaczyliśmy Adama Bryłę, który w finale uplasował się na 22. miejscu.

W kategorii Mini rundę wygrał Leonardo Górski, który w wyścigu finałowym przesunął się o 13. pozycji do przodu i z ponadsekundową przewagą minął metę jako pierwszy. W czasówce Leo zajął czwartą pozycję, po heatach kwalifikacyjnych był dopiero czternasty, a w prefinale uplasował się na dziesiątym miejscu. Finał był popisem umiejętności młodego Polaka jadącego w fabrycznych barwach Tony Kart. To kolejne zwycięstwo Leo Górskiego w WSK, ale w cyklu WSK Open Series Leo zajął ostatecznie piąte miejsce. Wygrał Francuz Stan Ratajski.

W kategorii Mini wystartowała również dwójka innych polskich zawodników. Antoni Ociepa zakończył finałową rywalizację na 20. miejscu, a Norbert Plaszewski zajął 24. pozycję.

Klasyfikacja Mini Gr3
1. Leonardo Górski POL (Tony Kart)
2. Oleksandr Legenkyi UKR (Team Driver)
3. Stan Ratajski FRA (Babyrace)
4. Gioele Girardello ITA (Parolin)
5. Danil Kutskov /// (Team Driver)

Klasyfikacja OKN
1. Karol Pasiewicz POL (Novalux)
2. Federico Rossi ITA (PRK)
3. Jindrich Pesl CZE (Monster K)
4. Bati Ege Yildirim TUR (Modena)
5. Vasileios Apostolidis GRC (Italcorse)

fot. Sportinphoto Kart Photo-Agency