Polacy poza podium w WSK Super Master Series

WSK Super Master Series

Seria Super Mistrzów WSK zakończył swój tegoroczny cykl we włoskiej Cremonie. Po ostatniej czwartej odsłonie poznaliśmy zwycięzców. Niestety, żadnemu z Polaków nie udało się wbić na podium generalki.

Tegoroczny cykl WSK Super Master Series to cztery rundy w Lonato, Castrezzato, Sarno i Cremonie. Po ostatnich wyścigach szampana mogli otwierać przedstawiciele pięciu nacji. W Każdej kategorii zwyciężali kierowcy z innego kraju. Wśród najmłodszych – Mini U-10 – wygrał znany z występów na polskich torach Ukrainiec Oleksandr Legenkyi, który wygrał rywalizację z Danilem Kutskovem, który nie może występować pod flagą kraju, z którego pochodzi. Właśnie w tej kategorii największe szanse na podium w klasyfikacji generalnej miał Leo Górski, ale po ogromnym pechu i karze w decydującym wyścigu stracił szansę na pudło, zajmując ostatecznie piątą lokatę.

W Mini wygrał Turek Iskender Zulfikari, który pokonał rywali z dużą przewagą. Wśród juniorów wygrał przedstawiciel państwa, które zostało pozbawione flagi w zawodach narodowych Stepan Antonov, a w kategorii OK tryumfował Amerykanin James Egozi. Niezwykle ciekawa była walka w najszybszej kategorii KZ2, którą wygrał Włoch Cristian Bertuca.

W Cremonie licznie zaprezentowali się polscy kierowcy. W finale kategorii OK wystartowali Jan Przyrowski (P22,=) i Maciej Gładysz (P27, -P14), a kwalifikacji nie przebrnął Gustaw Wiśniewski (P49), który z kolei zajął najwyższą pozycję wśród Polaków w klasyfikacji generalnej (P11).
W finale KZ2 zobaczyliśmy trzech polskich kierowców. Karol Pasiewicz ukończył wyścig na 13. pozycji (=), Filip Wójcik był 22. (-P2), a Jakub Wójcik 24. (-P1).

W finale OK Junior zabrakło Polaków. Najbliżej była Klara Kowalczyk, która zakończyła finałowe eliminacje na 41. pozycji, 51. był Borys Łyżeń, 62. Wojciech Woda, a 72. Juliusz Ociepa.

Wśród najmłodszych (Mini U-10) blisko generalnego podium uplasował się Leonardo Górski (P5), który w finale w Cremonie zajął ostatecznie 14. miejsce po dotkliwej karze i spadku o 12 pozycji. Na 10. miejscu (+P5) ukończył finał Antoni Ociepa, a do finału nie wszedł niestety Ksawery Dudkowski (P41).

W „regularnej” kategorii Mini w finale wystąpili wszyscy polscy zawodnicy. Bruno Gryc uplasował się na 13. pozycji (-P4), Remigiusz Samczyk na 21. (-P5), Adam Bryła na 28. (+P8), a Kacper Rajpold nie ukończył rywalizacji zaliczając tylko 5 kółek.