piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolacy radzą sobie nieźle. Project Racing z trofeum

Polacy radzą sobie nieźle. Project Racing z trofeum

Polski team Project Racing, który jako jedyny występuje w holenderskiej serii Pro Kart Nederland w miniony weekend we Vledderveen zanotował kolejny sukces. Polacy stanęli na podium w swojej klasie.

Rally and Race jest partnerem medialnym polskiej ekipy. Bacznie śledzimy poczynania polskiej ekipy w holenderskiej serii. Sebastian Plotnik, Bartłomiej Awdankiewicz i występujący gościnnie Holender Rory de Jong w miniony weekend wystartowali na torze Stadskanaal w Vledderveen w czwartej odsłonie Pro Kart Nederland. Polski team po raz drugi zaliczył niezwykle udany występ notując trzecią pozycję w klasie Fun. Project Racing powtórzył sukces z drugiej rundy, kiedy również byli na trzeciej pozycji.

Od rundy we Vledderveen cała stawka używała nowych opon Maxxis Sport, które są szybsze od poprzednio używanych około półtorej sekundy na okrążeniu – relacjonuje Sebastian Plotnik. – Najbardziej nas cieszy, że cała nasza trójka jechała równym tempem i każdy z nas robił bardzo podobne do siebie czasy, co miało też wpływ na wynik.

Rywalizację rozpoczął holenderski nabytek Project Racing. Wystartowało w kwalifikacjach do sprintu – 7. pole startowe w klasie Fun, na mecie 6. miejsce po zaciętej walce o 5. pozycję z Passief Bouwblok Racing Endurance.
Kwalifikacje też jechał Rory i startował do wyścigu – potwierdza Sebastian Plotnik. – W kwalifikacjach mieliśmy ósmy czas w klasie. Bartek zmienił Rorego, a ja jechałem, podobnie jak w Emmen, najdłuższy 80-minutowy stint. Potem zmienił mnie Bartek i na koniec pojechał Rory. Pogodzinie jazdy zajmowaliśmy czwarte miejsce, po trzech godzinach byliśmy na trzecim miejscu, podczas drugiej zmiany Bartka przez jakiś czas byliśmy na drugim miejscu w klasie, jednak po raz kolejny musieliśmy uznać wyższość Passief Bouwblok – relacjonuje Sebastian.

Project Racing
fot. Project Racing

Ostatecznie Polacy ukończyli 4-godzinny endurance na trzecim miejscu w klasie Fun. – Z problemami technicznymi borykał się drugi zespół klasyfikacji sezonu klasy Fun – 3M Racing i wyścig ukończyli na ostatnim miejscu w klasie. Na pewno zrobi się ciekawie i bardzo ciasno w klasyfikacji po tej rundzie – mówił Sebastian Plotnik.

Przed czwartą rundą serii polski zespół zajmował 11. lokatę w klasyfikacji generalnej. W klasie Polacy byli na czwartym miejscu. Kolejna odsłona Pro Kart Nederland odbędzie się na torze w Berghem w lipcu.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE