niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolacy w Finale Światowym Pucharu Lamborghini

Polacy w Finale Światowym Pucharu Lamborghini

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, zdobywcy Pucharu Europy serii Lamborghini Super Trofeo, w najbliższy weekend wystartują w jej ostatniej rundzie, a następnie w wielkim finale światowym. Zmagania odbędą się na włoskim torze Imola, który w poniedziałek przywitał najlepszych kierowców z całego świata… śniegiem.

180bd77a-e4f7-4838-be9b-a841e9e812b5

Polski duet sięgnął po Puchar Europy w klasie AM na rundę przed końcem sezonu, finiszując na podium we wszystkich dotychczasowych dziesięciu wyścigach i wygrywając pięć z nich. W tym tygodniu, dwa miesiące po przypieczętowaniu tytułu na niemieckim torze Nurburgring, kierowcy włoskiej ekipy VS Racing wracają za kierownicę swojego 620-konnego Lambroghini Huracana.

85244ba2-ebaa-438d-a4a7-6b1df171addb

W piątek Myszkowski i Lewandowski wystartują w dwóch ostatnich wyścigach europejskiej edycji Lamborghini Super Trofeo, a w sobotę i niedzielę zmierzą się w dwóch kolejnych pojedynkach, tym razem w ramach wielkiego finału światowego, w którym udział wezmą najlepsi kierowcy z europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej edycji pucharu. Na włoskim torze Imola pod Bolonią w ten weekend ścigać się będzie łącznie ponad stu zawodników.

c22e2f60-7314-43bf-9413-4fab4665d336

Organizowana z rozmachem impreza miała rozpocząć się już w poniedziałek od dwóch dni treningów wolnych. Legendarna Imola, na której przed laty ścigała się także Formuła 1, przywitała jednak uczestników śniegiem, z powodu którego jazdy trzeba było opóźnić do środy. Choć przejechali niewiele okrążeń, Polacy mimo wszystko imponowali, uzyskując dziś najlepszy czas w swojej klasie i dziewiąty w klasyfikacji generalnej.

eb04419d-774e-4d59-ab51-131caa4ce833

W czwartek Teodora i Andrzeja czekają kwalifikacje do wyścigów ostatniej rundy Pucharu Europy. Te odbędą się w piątek, odpowiednio o 11:15 i 15:20. Wyścigi Finału Światowego zaplanowano odpowiednio na sobotę o 13:20 i niedzielę o 10:20. Bezpośrednie relacje ze wszystkich wyścigów na oficjalnej stronie Lamborghini pod adresem https://squadracorse.lamborghini.com/live-streaming .

„Chyba nikt nie spodziewał się na Imoli takiego powitania i poniedziałkowego śniegu, ale dziś warunki poprawiły się już na tyle, że po dwumiesięcznej przerwie mogliśmy wrócić za kierownicę naszego Lamborghini i przejechać pierwsze okrążenia – mówi Teodor Myszkowski. – Latem testowaliśmy już tutaj przez jeden dzień, a sam tor bardzo przypadł nam do gustu. Jest ciekawy, ale nie należy do najłatwiejszych, dlatego czeka nas trudne zadanie. Zapewniliśmy już sobie tytuł w Pucharze Europy, dlatego jego ostatnią rundę potraktujemy przede wszystkim jako trening przed Finałem Światowym. Tak czy inaczej w każdym z czterech zaplanowanych na ten weekend wyścigów chcemy walczyć o jak najlepsze pozycje i zakończyć ten bardzo udany sezon w takim samym stylu, w jakim go rozpoczęliśmy.”

ed078c67-0e5f-4db9-b47c-b9c86243b52f

Więcej informacji na oficjalnym profilu Teodora Myszkowskiego na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/TeodorMyszkowskiOfficial .

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here