Polacy wysoko w kwalifikacjach w SPA, Damian Litwinowicz na podium

W sobotę i niedzielę napływały do nas bardzo dobre wiadomości z Belgii gdzie na torze SPA odbyły się Mistrzostwa Europy Rallycross. Wszyscy startujący tam Polacy dostali się do półfinałów. A w klasie SuperCars Marcin Gagacki zajmował rewelacyjne drugie miejsce.

Zarówno w klasie ERX1 – SuperCars gdzie startowali Marcin Gagacki oraz Dariusz Topolewski jak i klasie ERX3 – Super1600 gdzie jechali Radosław Raczkowski i Damian Litwinowicz dobre wyniki z kwalifikacji zakwalifikowały cały czwórkę do biegów półfinałowych. Nadzieje polskich kibiców zostały rozgrzane do czerwoności bo Marcin Gagacki plasował się na drugiej pozycji za Bakkerudem.

W półfinałach przebił się już tylko jeden

W ERX3 Radosław Raczkowski zajął czwarte miejsce i nie dostał się do finału. Dalej przeszedł Damian Litwinowicz, który wywalczył trzecie miejsce z zaledwie 0,3 sekundy przewagi nad Sustą. W wielkim finale poszło równie dobrze. Damian uplasował się na doskonałym trzecim miejscu i stanął na najniższym stopniu podium w SPA.

W ERX1 niestety zarówno Dariusz Topolewski jak i Marcin Gagacki nie zakwalifikowali się do wielkiego finału. W Belgii tryumfował Andreas Bakkerud, który w dniu swoich 30 urodzin przypieczętował zwycięstwem tytuł Mistrza Europy ERX1.