piątek, 6 sierpnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna NA TOPIE Polacy z rekordem w World Series Karting

Polacy z rekordem w World Series Karting

W najbliższy weekend we włoskiej Adrii rozpocznie się kolejny sezon najbardziej prestiżowej serii świata, która rozgrywana jest od 12 lat. World Series Karting czyli popularna WSK uznawana jest za najlepszą kartingową ligę świata.

Jeszcze przed starem w tegorocznej pierwszej odsłonie WSK – Champions Cup polscy kierowcy zanotowali swój pierwszy rekord. To rekord frekwencji. W zawodach na włoskim torze Adria zobaczymy bowiem co najmniej 25 polskich zawodników! Tylu zawodników z Polski nie startowało w jednej imprezie WSK nigdy. Jak obliczył Polski Karting na inaugurację WSK w jednej imprezie wystartuje tylu Polaków, ilu w ostatnich kilku latach łącznie. To prawdziwy rekord frekwencji w WSK w historii startów polskich zawodników.

Nasi kierowcy tak licznie się jeszcze w rozgrywkach WSK nie zjawili. Oprócz 25 polskich nazwisk na liście startowej jest jeszcze kilku kolejnych zawodników na liście rezerwowej oraz jeden polski zawodnik startujący na niemieckiej licencji.

Tegoroczne rozgrywki WSK i ich pierwsza impreza z cyklu Champions Cup przyciągnęły w ogóle rekordową liczbę uczestników. Na torze Adria International Raceway zapisanych do startu w czterech kategoriach jest bowiem aż 351 kierowców. To również rekord ostatnich lat jeśli chodzi o frekwencję w WSK.

Polacy wystartują we wszystkich kategoriach. W biegowej KZ2 (59 kierowców) będziemy mieli dwóch zawodników z Polski. To Dawid Liwiński, mistrz Polski w Shifter Roku i Senior Roku, drugi zawodnik finału światowego Rok Cup Superfinal oraz Kacper Nadolski, wicemistrz Polski w kategorii biegowej i trzeci na podium Superfinały świata Rok Cup.

We flagowej seniorskiej kategorii OK (71 zawodników), w odpowiedniku której w 2015 roku Karol Basz zdobył tytuł mistrza świata, wystąpi pięciu Polaków. To dwóch kierowców fabrycznego Birel ART Tymoteusz Kucharczyk i Maksymilian Angelard, który debiutuje w drużynie „Czerwonych” oraz Kinga Wójcik, Olaf Tyrakowski i Karol Pasiewicz, który zgłoszony został przez ekipę fabryczną FA Alonso Kart.

Wśród juniorów (103 zgłoszonych na liście) zobaczymy debiutantów w tej kategorii. To między innymi Filip Niewiadomski i Łukasz Grabowski, a także Antoni Bal, Maciej Gładysz oraz Gustaw Wiśniewski, najbardziej doświadczony z polskich kierowców w tej kategorii. Dwóch ostatnich bronić będzie barw teamu Sauber, z którym współpracuje sponsorsko PKN Orlen.

Najliczniejszą grupę Polaków zobaczymy w kategorii Mini60. Wystartuje w niej aż 13 naszych, a dodatkowych 4 jest jeszcze na liście rezerwowej. To Jan Przyrowski, zwycięzca monomarkowego finału światowego Rok Cup Superfinal 2020 w kategorii Mini oraz mistrz Polski Bruno Gryc, wicemistrz Marcel Kasprzycki i czołowi polscy zawodnicy najmłodszych kategorii w Polsce Franciszek Lassota, Antoni Kosiba, Rafał Paprota czy Borys Łyżeń. Polską listę uzupełniają Klara Kowalczyk, która wystartuje w fabrycznych barwach FA Alonso Kart, Dawid Babraj, Franciszek Sulima, Patryk Michalik oraz bracia Franciszek Bal i Jan Bal.

Na liście oczekującej na start w zawodach znajdują się Juliusz Ociepa, Adrian Potępa, Oskar Hildebrański i Marcin Fice. W kategorii Mini zobaczymy również polskiego zwycięzcę Rotax Max Challenge Germany, który w Adrii wystartuje na niemieckiej licencji. To Maximilian Pilch.

Start zawodów we środę.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

MARMA 30 Rajd Rzeszowski – Cais wygrywa testowy! Action video

MARMA 30 Rajd rzeszowski
Odcinek testowy MARMA 30 Rajdu Rzeszowskiego wygrała załoga Cais/Žáková (Ford Fiesta Rally2). Drudzy zameldowali się  Marczyk/Gospodarczyk (Skoda...

Litwinowicz – Debiut jak z marzeń

Damian Litwinowicz ma za sobą dwa intensywne wyścigowe weekendy. Po debiucie w mistrzostwach Europy Rallycross w Barcelonie...

3 runda MPRC Tor Poznań z powietrza – klip

Zapraszamy na klip filmowy z ujęciami z powietrza z 3 rundy Mistrzostw Polski Rallycross na nowym torze...

Rajd Rzeszowski 2020 – przypomnijmy jak było rok temu?

Rajd Rzeszowski 2020
30 MARMA Rajd Rzeszowski to już teraźniejszość, ale przypomnijmy sobie rok 2020. Wtedy na polskiej ziemi triumfowali...

Race Day na Torze Jastrząb – galeria

Race Day
4 Runda Inter Cars Tuning Race Day na Torze Jastrząb - dziś mamy dla Was pakiet najciekawszych...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...