Polak na podium WSK. Drugi raz w tym sezonie

Maciej Gładysz jest kolejnym polskim kierowcą, który stanął w tym sezonie na podium prestiżowej serii WSK. We włoskim Lonato rozegrano drugą rundę cyklu WSK Super Master Series.

W styczniowej inauguracji WSK Super Master Series na najniższym stopniu podium stanął Gustaw Wiśniewski z Forza Racing. Tym razem trzeci wśród juniorów był Maciej Gładysz, reprezentujący w tym sezonie ekipę Ricky Flynn Motorsport. Obaj kierowcy wspierani są przez PKN Orlen, a w minionym sezonie występowali w Sauber Orlen Karting Team.

Cykl Super Master Series prestiżowej WSK jest w tym sezonie najbardziej oblegany. Do zawodów w Lonato zgłosiło się 351 kierowców, co organizator uznał za rekordową liczbę uczestników. Wśród uczestników było 18 polskich kierowców, z których połowa przebrnęła przez kwalifikacje i prefinały i wystartowała w wyścigach finałowych.

Znakomitą postawę zaprezentowali Maciej Gładysz, który mimo dwóch kar za zderzak zdołał wystartować w finale swojej kategorii i wywalczyć trzecią pozycję w stawce oraz David Liwiński, który w finale najszybszej kategorii KZ2 ukończył finał na szóstym miejscu, wyprzedzając kilku utytułowanych kierowców.

W kategorii juniorskiej wystartowała również dwójka innych polskich kierowców. Jan Przyrowski uplasował się na 16. pozycji, a Marcel Kasprzycki na 34. W wyścigu głównym najmłodszej kategorii wystartowali Bruno Gryc, który uplasował się na 20. miejscu oraz Borys Łyżeń (23. pozycja) i Kacper Rajpold (30. pozycja).
Wśród kierowców kategorii seniorskiej w finale wystartowali Karol Pasiewicz (12. miejsce) i Gustaw Wiśniewski (19.).

Kolejna impreza z cyklu WSK Super Master Series odbędzie się an początku marca na włoskiej La Conce na południu półwyspu. Finał cyklu tydzień później w Sarno koło Neapolu.