niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolak na podium WSK. Drugi raz w tym sezonie

Polak na podium WSK. Drugi raz w tym sezonie

Maciej Gładysz jest kolejnym polskim kierowcą, który stanął w tym sezonie na podium prestiżowej serii WSK. We włoskim Lonato rozegrano drugą rundę cyklu WSK Super Master Series.

W styczniowej inauguracji WSK Super Master Series na najniższym stopniu podium stanął Gustaw Wiśniewski z Forza Racing. Tym razem trzeci wśród juniorów był Maciej Gładysz, reprezentujący w tym sezonie ekipę Ricky Flynn Motorsport. Obaj kierowcy wspierani są przez PKN Orlen, a w minionym sezonie występowali w Sauber Orlen Karting Team.

Cykl Super Master Series prestiżowej WSK jest w tym sezonie najbardziej oblegany. Do zawodów w Lonato zgłosiło się 351 kierowców, co organizator uznał za rekordową liczbę uczestników. Wśród uczestników było 18 polskich kierowców, z których połowa przebrnęła przez kwalifikacje i prefinały i wystartowała w wyścigach finałowych.

Znakomitą postawę zaprezentowali Maciej Gładysz, który mimo dwóch kar za zderzak zdołał wystartować w finale swojej kategorii i wywalczyć trzecią pozycję w stawce oraz David Liwiński, który w finale najszybszej kategorii KZ2 ukończył finał na szóstym miejscu, wyprzedzając kilku utytułowanych kierowców.

W kategorii juniorskiej wystartowała również dwójka innych polskich kierowców. Jan Przyrowski uplasował się na 16. pozycji, a Marcel Kasprzycki na 34. W wyścigu głównym najmłodszej kategorii wystartowali Bruno Gryc, który uplasował się na 20. miejscu oraz Borys Łyżeń (23. pozycja) i Kacper Rajpold (30. pozycja).
Wśród kierowców kategorii seniorskiej w finale wystartowali Karol Pasiewicz (12. miejsce) i Gustaw Wiśniewski (19.).

Kolejna impreza z cyklu WSK Super Master Series odbędzie się an początku marca na włoskiej La Conce na południu półwyspu. Finał cyklu tydzień później w Sarno koło Neapolu.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here