Polak w Formule 3: Kacper Sztuka potwierdza pełny sezon startów

13
Fot. Bartek Woliński/Red Bull Polska

Kacper Sztuka to obecnie jeden z najbardziej ekscytujących polskich talentów w wyścigach samochodowych. Niespełna 18-letni zawodnik podpisał kontrakt na starty w Mistrzostwach Formuły 3.

Urodzony w Cieszynie kierowca jest aktualnym mistrzem Włoskiej Formuły 3. Po zdobyciu tytułu, który zapewnił mu występ na gali rozdania nagród FIA, Sztuka podpisał kontrakt z zespołem juniorskim Red Bulla i będzie dążyć do debiutu w Formule 1.

W sezonie 2024 Kacper będzie rywalizować podczas weekendów Grand Prix, uczestnicząc w Mistrzostwach Formuły 3. Polak dołączy do zespołu MP Motorsport, którego najlepszy reprezentant Franco Colapinto wygrał w ubiegłym roku dwa wyścigi i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej.

„Ledwo skończył najlepszy rok w mojej wyścigowej karierze, a już dzisiaj mogę potwierdzić, że pojadę w pełnym sezonie Mistrzostw Formuły 3 z zespołem MP Motorsport! To najlepszy krok w rozwoju dla mnie jako kierowcy ze wszystkich możliwych. Wiem, jak wielu kibiców czekało na tę wiadomość i jestem szczęśliwy, że doszło to do skutku. Ciężka praca sztabu ludzi wokół mnie oraz Red Bull Junior Program pozwoliła sięgnąć po wymarzone miejsce w samochodzie F3. Już nie mogę się doczekać wyjazdów na wyścigi Grand Prix! Dziękuję wszystkim, którzy mocno trzymali kciuki i liczę, że wsparcie nie zmieni się przez cały 2024 rok!” – powiedział Kacper Sztuka.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.