Półfinał i finał ERX Portugalia z Litwinowiczem

532

Filmowy skrót najważniejszych wydarzeń z Mistrzostw Europy Rallycross w Portugalii w klasie ERX3 gdzie Damian Litwinowicz wywalczył doskonałe drugie miejsce. Wspaniały finał polskiego kierowcy, który w finale przebijał się z czwartego miejsca na drugie miejsce podium.

Ta runda rozbudziła nadzieje w sercach polskich kibiców. Damian Litwinowicz stoi przed życiową szansą wywalczenia tytułu Wicemistrza Europy Rallycross. Miejsce pierwsze jest już poza zasięgiem. 17 letni Kobe Pauwels zapewnił sobie tytuł na jedną rundę przed końcem sezonu. Przed Damianem jeszcze jedna eliminacja, runda w Niemczech, gdzie rozstrzygnie się ostateczny układ tytułów sezonu 2022.

Polski kierowca został także dostrzeżony przez promotora. Damian został ogłoszony „kierowcą weekendu” Mistrzostw Europy Rallycross w Portugalii.