Polska runda Drift Allstars za nami!

W ubiegły weekend, to jest 28-29 września na Torze Poznań odbyła się  finałowa runda europejskiej serii driftingowej pod nazwą Drift Allstars. Wyjątkowo runda ta była organizowana równocześnie z V rundą Driftingowych Mistrzostw Polski co zaowocowało ponad 70 zawodnikami pochodzącymi aż z 11 państw. Dzięki słonecznej pogodzie duża frekwencja kibiców cieszyła oczy równocześnie z brawurowymi popisami driftu. W parku maszyn, oprócz driftwozów, na kibiców czekały marki niezwiązane z driftem – bardzo ekskluzywne lub takie, które dziś stanowią prawdziwe perły motoryzacji, natomiast atmosferę skutecznie podgrzewały dogrywki pojedynków polskich i  zagranicznych drifterów.

Dla zorientowanych w temacie fanów tego sportu wielką niespodzianką był występ James’a Hudsona – ubiegłorocznego sędziego rund Drift Open i Driftingowych Mistrzostw Polski, który podczas Drift Taxi pokazał jak driftują najlepsi, a tym samym udowodnił, że słusznie posiada tytuł profesjonalnego instruktora driftu.

Na szczycie polskiego podium stanął Marcin „Steve” Czarzasty. Drugie miejsce zajął popularny także za granicą Paweł „Troll” Trela, natomiast trzecim musiał się zadowolić zawodnik ekipy PUZ Drift Team – Krzysztof Romanowski, którego należy docenić za bardzo zaciekłą walkę do samego końca.

Podium Drift AllStars zajęli w kolejności: Juha Rintanen z Finlandii, Janis Eglite z Litwy oraz nasz rodak Dawid Karkosik z ButMat Auto RB Team.

Małe relacje z tego wydarzenia już wkrótce zawładną YouTube’m, a my póki co polecamy video z pierwszego i drugiego dnia :

http://www.youtube.com/watch?v=moUs813MJd0