niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftPolska runda Drift Allstars za nami!

Polska runda Drift Allstars za nami!

W ubiegły weekend, to jest 28-29 września na Torze Poznań odbyła się  finałowa runda europejskiej serii driftingowej pod nazwą Drift Allstars. Wyjątkowo runda ta była organizowana równocześnie z V rundą Driftingowych Mistrzostw Polski co zaowocowało ponad 70 zawodnikami pochodzącymi aż z 11 państw. Dzięki słonecznej pogodzie duża frekwencja kibiców cieszyła oczy równocześnie z brawurowymi popisami driftu. W parku maszyn, oprócz driftwozów, na kibiców czekały marki niezwiązane z driftem – bardzo ekskluzywne lub takie, które dziś stanowią prawdziwe perły motoryzacji, natomiast atmosferę skutecznie podgrzewały dogrywki pojedynków polskich i  zagranicznych drifterów.

Dla zorientowanych w temacie fanów tego sportu wielką niespodzianką był występ James’a Hudsona – ubiegłorocznego sędziego rund Drift Open i Driftingowych Mistrzostw Polski, który podczas Drift Taxi pokazał jak driftują najlepsi, a tym samym udowodnił, że słusznie posiada tytuł profesjonalnego instruktora driftu.

Na szczycie polskiego podium stanął Marcin „Steve” Czarzasty. Drugie miejsce zajął popularny także za granicą Paweł „Troll” Trela, natomiast trzecim musiał się zadowolić zawodnik ekipy PUZ Drift Team – Krzysztof Romanowski, którego należy docenić za bardzo zaciekłą walkę do samego końca.

Podium Drift AllStars zajęli w kolejności: Juha Rintanen z Finlandii, Janis Eglite z Litwy oraz nasz rodak Dawid Karkosik z ButMat Auto RB Team.

Małe relacje z tego wydarzenia już wkrótce zawładną YouTube’m, a my póki co polecamy video z pierwszego i drugiego dnia :

http://www.youtube.com/watch?v=moUs813MJd0

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE