piątek, 22 września, 2023
Strona głównaDriftPolska runda Drift Allstars za nami!

Polska runda Drift Allstars za nami!

W ubiegły weekend, to jest 28-29 września na Torze Poznań odbyła się  finałowa runda europejskiej serii driftingowej pod nazwą Drift Allstars. Wyjątkowo runda ta była organizowana równocześnie z V rundą Driftingowych Mistrzostw Polski co zaowocowało ponad 70 zawodnikami pochodzącymi aż z 11 państw. Dzięki słonecznej pogodzie duża frekwencja kibiców cieszyła oczy równocześnie z brawurowymi popisami driftu. W parku maszyn, oprócz driftwozów, na kibiców czekały marki niezwiązane z driftem – bardzo ekskluzywne lub takie, które dziś stanowią prawdziwe perły motoryzacji, natomiast atmosferę skutecznie podgrzewały dogrywki pojedynków polskich i  zagranicznych drifterów.

Dla zorientowanych w temacie fanów tego sportu wielką niespodzianką był występ James’a Hudsona – ubiegłorocznego sędziego rund Drift Open i Driftingowych Mistrzostw Polski, który podczas Drift Taxi pokazał jak driftują najlepsi, a tym samym udowodnił, że słusznie posiada tytuł profesjonalnego instruktora driftu.

Na szczycie polskiego podium stanął Marcin „Steve” Czarzasty. Drugie miejsce zajął popularny także za granicą Paweł „Troll” Trela, natomiast trzecim musiał się zadowolić zawodnik ekipy PUZ Drift Team – Krzysztof Romanowski, którego należy docenić za bardzo zaciekłą walkę do samego końca.

Podium Drift AllStars zajęli w kolejności: Juha Rintanen z Finlandii, Janis Eglite z Litwy oraz nasz rodak Dawid Karkosik z ButMat Auto RB Team.

Małe relacje z tego wydarzenia już wkrótce zawładną YouTube’m, a my póki co polecamy video z pierwszego i drugiego dnia :

http://www.youtube.com/watch?v=moUs813MJd0

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here