piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolska szarża na półmetku Hail International Rally

Polska szarża na półmetku Hail International Rally

To był polski dzień w Arabii Saudyjskiej! Wszystkie 3 polskie załogi startujące w Hail International Rally nie miały sobie równych. Polacy królowali na 2. etapie i również zajmują czołowe miejsca na półmetku rajdu.

Hail International Rally jest ostatnią rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country. Prawie pewni zdobycia tego trofeum są Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel, którzy prowadzą w rajdzie, mając zarazem sporą przewagę w klasyfikacji rocznej. Ten rajd to także ostatni sprawdzian w warunkach rywalizacji przed styczniowym Rajdem Dakar, który będzie przebiegał w tych okolicach. Jako przeddakarowy trening wykorzystują go trzy polskie załogi. Kuba Przygoński, jadący w duecie z Timo Gottschalkiem, testuje swoje nowe MINI JCW Buggy, zaś Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem i Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem stawiają na sprawdzian swojego tempa i poznawanie saudyjskiej pustyni.

Na 2. etapie Hail International Rally to właśnie nasze 3 załogi błyszczały najjaśniej i również na półmetku rajdu znajdują się w ścisłej czołówce. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zaczęli tę potyczkę od 3 miejsca, a już dzień później zaliczyli zwycięstwo etapowe, awansując na 2. pozycję w rajdzie. Ustępują jedynie walczącemu o Puchar Świata duetowi Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, od którego na czwartkowym oesie byli szybsi o blisko minutę.

Obie załogi Energylandia Rally Team z kolei wiodą prym w grupie T4. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk na 1. etapie zajęli 2 miejsce, a tuż za nimi, z 3. lokatą finiszowali Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec. Na 2. etapie z kolei role się obróciły – Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem wygrali etap, a Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk zajęli 2 miejsce. Z kolei po dwóch etapach rajdu na prowadzeniu znajduje się załoga Goczał / Gospodarczyk, a duet Goczał / Łaskawiec jest wiceliderem rajdu.

Przed zawodnikami dwa kolejne etapy Hail International Rally. Mają jeszcze do pokonania w sumie blisko 400 km oesowych. W sobotę dowiemy się, jak ostatecznie poszło Polakom w tym przeddakarowym teście oraz kto zdobędzie tegoroczny Puchar Świata FIA w Rajdach Cross-Country.

 

AM

Fot. Energylandia Rally Team, Nasser Racing, X-raid Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE