sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościPolska wiktoria na włoskim torze

Polska wiktoria na włoskim torze

Michał Kasiborski zwyciężył w finale prestiżowego, międzynarodowego Trofeo d’Autunno. To jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze młodego kartingowca z Kujaw.

 

Finał włoskiego, 24. Pucharu Jesieni miał niezwykle silną obsadę, gdyż w nadchodzący weekend na tym samym torze odbędzie się International ROK Cup Final, czyli największa impreza kartingowa na świecie. Na obiekcie South Garda w  Lonato w pięciu kategoriach wiekowych wystartuje aż 315 kartingowców. Część z nich Trofeo d’Autunno potraktowała jako generalny sprawdzian przed zbliżającym się światowym czempionatem.

W mocnym międzynarodowym gronie kapitalnie zaprezentował się Michał Kasiborski. Reprezentant Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego z Bydgoszczy i MK-Speed Racing Teamu zwyciężył w finale Pucharu Jesieni w kategorii Junior ROK i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegoż cyklu.

Po ciuchu liczyliśmy na dobry wynik, ale ta wygrana przerosła nawet nasze marzenia – podkreśla Mikołaj Kasiborski, ojciec trzynastolatka z Kujaw. – To dobry prognostyk przed światowym finałem. Widać, że Michał jest w wysokiej formie i w ten weekend może pokusić się o naprawdę dobry wynik.

0_0a

Michał Kasiborski w tym roku rozpoczął starty w juniorskim gronie. Mimo, że aktualnie ściga się z przeważnie starszymi od siebie rywalami, już zdążył pokusić się o kilka istotnych sukcesów. Młody inowrocławianin wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii KF Junior i zwyciężył w kategorii Junior ROK w polskiej edycji Pucharu ROK, a więc najstarszej i najliczniej obsadzonej serii kartingowej w naszym kraju.  W miniony weekend we włoskim Lonato nastolatek z Kujaw sięgnął po jedno z najcenniejszych trofeów w swojej dotychczasowej karierze.

Taki sukces motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy i pozwala z optymizmem myśleć o przyszłorocznym sezonie. Ogromna w tym zasługa mojego trenera i mechanika, Artura Chmielewskiego, z którym pracuję od początku tego roku – dodaje Michał Kasiborski.

 

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot.: Nadesłana

Inf.pras.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NOWOŚCI

Trzy pokolenia rajdowe – spotkanie z gwiazdami jazdy na opis

Dosłownie minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania "Trzy pokolenia rajdowe'' w Żegocinie. Do miejscowego centrum kultury zjadą...

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

NAJPOCZYTNIEJSZE