piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolska wiktoria na włoskim torze

Polska wiktoria na włoskim torze

Michał Kasiborski zwyciężył w finale prestiżowego, międzynarodowego Trofeo d’Autunno. To jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze młodego kartingowca z Kujaw.

 

Finał włoskiego, 24. Pucharu Jesieni miał niezwykle silną obsadę, gdyż w nadchodzący weekend na tym samym torze odbędzie się International ROK Cup Final, czyli największa impreza kartingowa na świecie. Na obiekcie South Garda w  Lonato w pięciu kategoriach wiekowych wystartuje aż 315 kartingowców. Część z nich Trofeo d’Autunno potraktowała jako generalny sprawdzian przed zbliżającym się światowym czempionatem.

W mocnym międzynarodowym gronie kapitalnie zaprezentował się Michał Kasiborski. Reprezentant Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego z Bydgoszczy i MK-Speed Racing Teamu zwyciężył w finale Pucharu Jesieni w kategorii Junior ROK i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegoż cyklu.

Po ciuchu liczyliśmy na dobry wynik, ale ta wygrana przerosła nawet nasze marzenia – podkreśla Mikołaj Kasiborski, ojciec trzynastolatka z Kujaw. – To dobry prognostyk przed światowym finałem. Widać, że Michał jest w wysokiej formie i w ten weekend może pokusić się o naprawdę dobry wynik.

0_0a

Michał Kasiborski w tym roku rozpoczął starty w juniorskim gronie. Mimo, że aktualnie ściga się z przeważnie starszymi od siebie rywalami, już zdążył pokusić się o kilka istotnych sukcesów. Młody inowrocławianin wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii KF Junior i zwyciężył w kategorii Junior ROK w polskiej edycji Pucharu ROK, a więc najstarszej i najliczniej obsadzonej serii kartingowej w naszym kraju.  W miniony weekend we włoskim Lonato nastolatek z Kujaw sięgnął po jedno z najcenniejszych trofeów w swojej dotychczasowej karierze.

Taki sukces motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy i pozwala z optymizmem myśleć o przyszłorocznym sezonie. Ogromna w tym zasługa mojego trenera i mechanika, Artura Chmielewskiego, z którym pracuję od początku tego roku – dodaje Michał Kasiborski.

 

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot.: Nadesłana

Inf.pras.

Poprzedni artykułJubileusz Rajdu Andrzejkowego
Następny artykułLewy 6 z oporem

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zima! Bądźcie rozsądni [wideo] Nightride

Nightride streeto e36
Zima! Na weekend przewidywane są opady śniegu, co może zachęcić Was do wieczornych przejażdżek. Bądźcie rozsądni, pamiętajcie...

Goodyear FIA European Truck Racing Championship w Polsce – rozmowa z Markiem Nawareckim

Runda serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce....

Na nic WRC, jeśli Barbórka rozdaje karty

Takie Barbórki pamiętamy. Wspaniałe maszyny klasy WRC i wielkie nazwiska. A Barbórka i ulica Karowa i wywróciły...

Superbarbórka SuperOES 2022 – 10.12.2022

Toyota GR Yaris Tor Kielce SuperOES
Superbarbórka SuperOES 2022 - 10 grudnia na Torze Kielce odbędzie się tradycyjna, kielecka Superbarbórka. Istnieje możliwość zapisania...

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

NAJPOCZYTNIEJSZE