W dniu wczorajszym w Warszawie oficjalnie zaprezentowano skład polskiej reprezentacji na II Igrzyska Sportów Motorowych 2022. Wielkie wydarzenie odbędzie się w dniach 26-30 października, w Marsylii. Reprezentacja naszego kraju będzie liczyć 18 sportowców.

Igrzyska zakładają udział sportowców z ponad 90 krajów, 17 dyscyplin. Rywalizacja będzie nie tylko osiągnięcia indywidualne, ale przede wszystkim medale wywalczone w barwach narodowych.

Pierwsza edycja FIA Motorsport Games odbyła się w 2019 roku we Włoszech. Kolejne edycje były odwoływane lub przenoszone. W ostatnim tygodniu października na torze Paul Ricard oraz innych obiektach w Marsylii zostanie rozegrane aż 17 różnych konkurencji motorsportowych od driftingu, poprzez rajdy, endurance, GT, karting i formułę 4, aż po E-sport. Polscy kierowcy wystartują w dziesięciu dyscyplinach zobaczymy kierowców z driftu, wyścigów, rallycrossu i autocrossu.

Funkcję kapitania objął Jakub Przygoński. My poprosiliśmy Maciej Laskowskiego o wypowiedź odnośnie udziału w tym ciekawym wydarzeniu:

„Bardzo dziękuję Polskiemu Związkowi Motorowemu za nominacje do kadry w tak prestiżowym przedsięwzięciu. Nasz sport został bardziej doceniony, że jest traktowany w kategorii Igrzysk Olimpijskim. Dzisiaj dowiedziałem się, że konkurentem będzie Kobe Pauwels, który walczy z Damianem Litwinowiczem o tytuł w Mistrzostwach Europy Rallycross. Jestem bardzo podekscytowany jak finalnie będzie wyglądać stawka. Widziałem tor na filmach, który jest w całości gliniany z bandami. Obiekt sam z siebie będzie wyzwaniem. Chęć walki i sprawdzenia się w światowej czołówce to będzie niesamowita możliwość. Trzymajcie za mnie kciuki, na pewno będzie pełny ogień.” – podsumował Maciej Laskowski

„Jest to bardzo duże wyróżnienie dla Crosskartów bo w całych igrzyskach nie ma w ogóle dyspliny rallycrossu, a są za to crosskarty. Cieszy więc, że zostały one dostrzeżone przez FIA i PZM.” – dodał Maciej.

FIA Motorsport Games rozpoczną się oficjalną ceremonią otwarcia 26 października. W kolejnych czterech dniach, Polacy będą rywalizować o medale w dyscyplinach: driftingu, karting endurance, karting slalom, karting sprint jr, karting sprint sr, cross-car sr, auto slalom, GT, endurance oraz e-sporcie.

Polskę w II Igrzyskach Sportów Motorowych FIA będą reprezentować:

Drifting:
Jakub Przygoński

Karting endurance:
Jakub Rajski
Kornelia Olkucka
Marcel Kuc
Adam Szydłowski

Karting slalom:
Karol Król
Emilia Rotko

Karting sprint junior:
Borys Łyżeń

Karting sprint senior:
Adrian Łabuda

Esports:
Marcin Świderek

Auto slalom:
Sara Kałuzińska
Daniel Dymurski

Crosscar senior:
Maciej Laskowski

GT:
Karol Basz
Marcin Jedliński

Endurance:
Maciej Marcinkiewicz