wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolski zespół kartingowy prosi o wsparcie

Polski zespół kartingowy prosi o wsparcie

Project Racing to polski zespół kartingowy startujący w holenderskich wyścigach endurance Pro Kart Nederland. Aby dorównać mocniejszej konkurencji, potrzebne jest wsparcie finansowe. Zespół prosi więc o pomoc sympatyków świata kartingu.

Gdybyśmy mieli wskazać najważniejsze części składowe sukcesu w motorsporcie, zapewne padałyby propozycje dotyczące pasji, talentu, umiejętności, wytrwałości oraz determinacji. Bezapelacyjnie, każda z nich jest wręcz kluczowa. Niestety, fundamentem rozwoju jest dziś odpowiedni budżet i zaplecze finansowe, a ich brak nie pozwala na sprawiedliwą walkę z bogatszymi ekipami. O tym fakcie przekonał się polski zespół Project Racing, startujący w holenderskiej serii Pro Kart Nederland, oficjalnych mistrzostwach endurance federacji KNAF.

fot. Pro Kart Nederland

Biało-czerwona Holandia

Drużyna Project Racing powstała z inicjatywy Sebastiana Plotnika, Polaka mieszkającego na stałe w Holandii, mającego też spore doświadczenie w rajdach oraz simracingu. Po startach w halowych, amatorskich seriach kartingowych Sebastian postanowił zrobić krok do przodu i wkroczyć do świata profesjonalnych, kilkugodzinnych wyścigów endurance na najwyższym szczeblu. Jego zespołowym partnerem jest inny krajan – Bartek Awdankiewicz.

W obecnym sezonie ekipa Project Racing zamierza wystartować we wszystkich, siedmiu rundach czempionatu Pro Kart. Po marcowym debiucie w Venray (nie udało się dokończyć wyścigu z powodu braku kilku części zamiennych) Polacy wystartują w Lelystad (7 maja), Vledderveen (4 czerwca), Berghem (2 lipca) i De Landsard (1 października). Wisienką na torcie będzie finałowy start w Belgii na kultowym… Spa Francorchamps! (5 listopada).

Cele na kampanię 2022 są jasno zdefiniowane – rozbudowa oraz rozwój zespołu, zarówno pod względem technicznym i sportowym. Project Racing planuje zbudować pełną strukturę serwisową (namiot, wózek serwisowy, zestawy narzędziowe) i skompletować podzespoły (komplet ogumienia, części zamienne do gokarta, dwa wyczynowe silniki Hondy). Potrzeby zostały odpowiednio wycenione. Na spokojne kontynuowanie sezonu potrzeba… 16 000 zł.

fot. Pro Kart Nederland

Cegiełka na wagę złota

Jak na razie zbiórka założona w serwisie zrzutka.pl pozwoliła na zgromadzenie 751 zł, co oznacza raptem… 5% założonego celu. Akcja wciąż trwa, zachęcamy do dołożenia swojej cegiełki i promocji polskich zawodników na obczyźnie. Jeśli jesteście zainteresowani szeroko pojętym sponsoringiem lub promocją własnej marki, zespół Project Racing jest otwarty na współpracę w tym zakresie. Występy drużyny można śledzić w mediach społecznościowych.

Jeżeli zainteresowała Was tematyka profesjonalnego kartingu, zachęcamy do sprawdzenia naszego działu poświęconego właśnie tej dyscyplinie sportu oraz najmniejszym pojazdom, które spotkacie na obiektach całego świata. Znajdziecie tam relacje z czołowych turniejów mistrzowskich, raporty ze startów naszych rodaków oraz felietony w gokartowym klimacie.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE