piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPolskie podium na Dakarze w klasie SSV!

Polskie podium na Dakarze w klasie SSV!

Nie sposób nie zachwycać się tym, co polskie załogi wyprawiają w tegorocznym Rajdzie Dakar. Po wczorajszym zwycięstwie Michała Goczała i Szymona Gospodarczyka, dzisiaj drugą etapową wygraną zgarnęli Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec. Oznacza to, że spośród czterech rozegranych dotąd prób w klasie SSV, na trzech najlepszy był właśnie rodzinny team z Polski! Etapowe podium dzisiaj uzupełnia jeszcze Aron Domżała i Maciej Marton.

Trzecie miejsce na etapie zajęli dziś Aron Domżała i Maciej Marton. To daje nam całe polskie, biało-czerwone podium. Jutro zawodnicy zmierzą się na etapie z Al Qaysumah do stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu. Oznacza to najdłuższy odcinek specjalny rajdu – jego długość będzie wynosiła aż 465 kilometrów. Próba będzie zawierała wszystko – bardzo szybkie sekcje, wydmy a także kamienisty finisz.

Dzisiejszy etap rozpoczynał się oraz kończył w Al Qaisumah. Na zawodników czekała stosunkowo długa dojazdówka mierząca 381 kilometrów oraz odcinek specjalny o długości 255 kilometrów. Marek Goczał wraz ze swoim pilotem objęli prowadzenie już na samym początku próby i nie wypuścili go przez 255 kilometrów, aż do samej mety. Jego brat, Michał, wraz z Szymonem Gospodarczykiem, dojechali ostatecznie na drugim miejscu, ze stratą 2 minut i 50 sekund. Warto dodać, że do dzisiejszego etapu przystąpiło 47 załóg w klasie SSV.

Bardzo fajny, ale też zarazem szybki odcinek specjalny – szczególnie jego druga część. Tylko początek był bardziej techniczny, do pierwszej strefy tankowania można było trochę podgonić, ale potem cały czas prosta za prostą i gaz do dechy. Trudno było na takiej próbie wypracować sobie jakąś większą przewagę – powiedział na mecie zwycięzca etapu, Marek Goczał.

– Wróciliśmy na odpowiednie tory i dzisiaj pojechaliśmy swoim rytmem. Pojechaliśmy szybko, udało się nam zwyciężyć, ale jednocześnie zachowujemy cały czas 100% bezpieczeństwa, bo nie mamy już żadnego marginesu błędu. Będziemy starali się gonić i odrabiać straty tak, jak tylko będzie to możliwe – zakończył kierowca Can-Ama z numerem 410.

– To był najkrótszy z dotychczasowych odcinków specjalnych, ale dla mnie zarazem najtrudniejszy. Źle się czułem, nie umiałem się dziś odnaleźć, nie umiałem złapać dobrego rytmu. Cały czas miałem wrażenie, że coś mamy uszkodzone – może jakiegoś kapcia, krzywy drążek kierowniczy… oczywiście z maszyną wszystko było OK – to po prostu nie był mój dzień – powiedział na szybko zaraz po zakończeniu próby Michał Goczał.

– Odcinek był bardzo szybki – jedna połowa to gaz do dechy, druga to wydmy. Cieszę się, bo jesteśmy na mecie i pomimo tego słabego czucia wbijamy się na drugie miejsce, zaraz za brata. Wiem, że stać nas na więcej i będziemy chcieli to jutro pokazać. Jestem szczęśliwy – walczymy dalej – zakończył zawodnik Cobant Energylandia Rally Team.

– Za nami udany etap – przegrać z Markiem i Łukaszem to nie wstyd – kolejny medal jedzie do Polski. To był trudny odcinek dla samochodu, ale z drugiej strony na Dakarze nie ma łatwych prób… Nawigacyjnie odcinek nie był skomplikowany – jesteśmy na mecie, cieszymy się z wyniku i jedziemy na biwak – powiedział Szymon Gospodarczyk, pilot Can-Ama z numerem 403.

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE