Polskie Safari: Niezwykle wymagający rajd dla załogi RMF 4RACING Team

Polskie Safari dla zawodników RMF 4RACING Team okazał się prawdziwym sprawdzianem wytrwałości. Piaszczyste podłoże, tworzące się na nim koleiny i jamy wymagały od zawodników maksymalnego skupienia. Z tymi warunkami nie najlepiej radziły sobie również samochody. Na szczęście determinacja całego teamu i umiejętność walki z problemami technicznymi przyczyniła się do końcowego sukcesu RMF 4RACING Team w klasyfikacji zespołów.

 987A1419

Rajd zainaugurował prolog, który odbył się w piątek w centrum stolicy. Pierwszy na trasę wyruszył duet startujący w grupie TH, tworzony przez Aleksandra „Faziego” Szandrowskiego i Rafała Płuciennika. Panowie konsekwentnie realizowali przyjętą wcześniej taktykę, co pozwoliło zająć im 2 miejsce w swojej grupie:

Jestem zadowolony, gdyż prolog przejechaliśmy zgodnie z założeniami. Starałem się jechać szybko, ale i bezpiecznie. Nie znaliśmy z Rafałem tej trasy, dlatego nie chcieliśmy zbytnio ryzykować. Zajęliśmy 2 miejsce w grupie TH, co uważam za bardzo dobry wynik. Zobaczymy co będzie jutro, mam nadzieje że będzie nie gorzej niż dziś. – zdradza Aleksander „Fazi” Szandrowski.

IMG_0003

Mniej szczęścia miała druga załoga w składzie Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa. Podczas prologu w ich samochodzie awarii uległa turbina, przez co para nie była w stanie rywalizować o czołowe lokaty. Sprawna praca mechaników podczas przerwy serwisowej, pozwoliła załodze wystartować w kolejnych odcinkach specjalnych.

IMG_9275

Zawodnicy do rywalizacji przystąpili o godzinie 17:30. Jednak już od samego rana pod Centrum Olimpijskim fani motoryzacji przybywali do miasteczka rajdowego. Moc atrakcji podczas całego dnia zapewniała ekipa RMF 4RACING Team. Pomimo kapryśnej pogody, camp odwiedziło spore grono kibiców. Mogli oni zasiąść za sterami rajdówki, wspólnie rywalizować biorąc udział w interaktywnej grze rajdowej, czy porozmawiać z zawodnikami.

IMG_9299

W sobotę kolumna rajdowa przeniosła się na teren wojskowych poligonów w Rembertowie. Na trasie liczącej 43,03 km dla zawodników startujących w RMPST zostały rozegrane trzy odcinki specjalne. Trasa okazała się niezwykle wymagająca zarówno dla zawodników, jaki i ich maszyn. Niestety w tym dniu załogi RMF 4RACING Team nie omijał pech.

987A1408

Dzień pełen niespodzianek rozpoczął się od problemów z samochodem Aleksandra „Faziego” Szandrowskiego i Rafała Płuciennika. Już podczas pierwszego sobotniego przejazdu w rajdówce zaczęły występować problemy z elektryką. Mechanicy podczas serwisów starali uporać się z tym problemem, tak aby załoga mogła ukończyć rajd. Wysiłki całego zespołu nie poszły na marne. Zawodnicy ukończyli Polskie Safari zajmując 5 miejsce w grupie TH.

IMG_9615

Sprawdzian wytrwałości wzorowo zdała również druga ekipa, reprezentowana przez Krzysztofa Bieguna i Aleksandrę Kujawę, którzy dzięki sportowej ambicji ukończyli rajd, w końcowej klasyfikacji wskakując na „pudło”. Krzysztof Biegun nie krył radości z tego powodu:

Dzisiejsza trasa była bardzo wymagająca dla sprzętu. Mieliśmy problemy z silnikiem i skrzynią biegów w naszej rajdówce. Niemniej jesteśmy z Olą niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się ukończyć rajd, zajmując przy tym 3 miejsce w grupie OPEN. Dodatkowo jako zespół RMF 4RACING Team zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji.

Polskie Safari okazało się bardzo wymagającym rajdem, zarówno dla zawodników, jak i ich maszyn. Trasa wymagała od sportowców maksymalnego skupienia. Z warunkami na rajdzie nie radziły sobie również samochody. Na szczęście determinacja całego teamu i umiejętność walki z problemami technicznymi przyczyniła się do końcowego sukcesu RMF 4RACING Team w klasyfikacji zespołów.

IMG_9991

Prawdziwą wisienką na torcie podczas weekendu rajdowego była meta, zlokalizowana obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie zawodnicy odebrali trofea za miejsca zajęte podczas rajdu. Pomimo wielu niedogodności zawodnicy RMF 4RACING Team, podczas Polskiego Safari pokazali prawdziwą wolę walki, która pozwoliła im stanąć na najwyższym stopniu podium w końcowej klasyfikacji zespołów.

inf.pras.