piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPonad 100 załóg zgłoszonych na Rajd Polski 2022

Ponad 100 załóg zgłoszonych na Rajd Polski 2022

Zainteresowanie polską rundą Rajdowych Mistrzostw  Europy nie słabnie. Podobnie jak przed rokiem i tym razem zgłoszenia do organizatora ORLEN 78. Rajdu Polski nadesłało ponad 100 rajdowych załóg.

58 kierowców, w tym 14. z Polski będzie rywalizowało w Mistrzostwach Europy ERC. Wspomniana czternastka jest również zgłoszona w mistrzostwach naszego kraju wraz z grupą 24 innych rajdowych duetów. 22 załogi będą z kolei walczyć o punkty w HRSMP, polskim czempionacie samochodów historycznych. W stawce nie zabraknie 26 sportowych aut z grupy Rally2 (dawniej R5), rajdówek w najwyższej dopuszczonej w ERC specyfikacji. Organizatorzy z Polskiego Związku Motorowego spodziewają się, że na starcie pojawią się w sumie aż 104 załogi!

Zobacz koniecznie: Harmonogram Rajdu Polski 2022

Ostateczna lista startowa będzie dostępna w czwartek, ponieważ na życzenie FIA termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 30 maja.

Start w ORLEN 78. Rajdzie Polski planuje europejska czołówka wraz z liderem i wiceliderem ERC – Efrenem Llareną i Nilem Solansem z Hiszpanii. Z polskich załóg, na mazurskich szutrach zobaczymy między innymi Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka, którzy przyjadą do Mikołajek bezpośrednio z Rajdu Włoch, rundy WRC.

Zobacz też: 2 runda Pucharu Toru Modlin – mapki

O przygotowaniach do tegorocznej edycji rajdu, a także trasie i liście zgłoszeń organizatorzy poinformowali podczas konferencji prasowej w Warszawie, której gościem specjalnym był Maciej „Wiślak” Wisławski – legendarny pilot, który aż 28 razy startował w Rajdzie Polski dwukrotnie go wygrywając.

fot. Marcin Maksymiuk | MMXPHOTO

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE