piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościPonad 110 zgłoszeń na Rallycross w Poznaniu - 2 runda MPRC

Ponad 110 zgłoszeń na Rallycross w Poznaniu – 2 runda MPRC

Poznaliśmy już listę zgłoszeń na 2 rundę Mistrzostw Polski Rallycross i PP Autocross na torze Poznań. Frekwencja przebiła liczbę 110 zgłoszeń. Jest to jednak zasługa Mistrzostw Czech, które dołączą w ten weekend do Mistrzostw Polski. W RWD CUP gościnnie pojedzie Marcin Gagacki.

W klasie SuperCars zobaczymy tylko dwóch kierowców czyli Zbyszka Staniszewskiego i Łukasza Złotnickiego. Dołączą do nich kierowcy SuperCars Light czyli Łukasz Tyszkiewicz, Michał Peterlejtner i Wojciech Złotnicki.

Zobacz także: Z inicjatywy zawodników będzie druga relacja LIVE z MP Rallycross

Mocna, ale niestety krótka stawka w SuperNational na pewno zapewni kontynuację walki bok w bok, którą widzieliśmy w Słomczynie. Z potężnymi autami RWD Krzysiaka, Zolla, Halka i Gigiego zmierzy się równie szybkie FWD Budzyńskiego. Piotr Całka i Paweł Rogalski będą mieć znacznie trudniej ponieważ w ich klasie znajduje się Roman Castoral.

Klasy pucharowe polskie jak i czeskie stanowią znaczną siłę weekendowych zawodów. RWD Cup zmniejszyło się do 14 aut co jak na tą klasę to już można potraktować jako mało. Do czołówki czyli Kamila Pietraszko czy Mariusza Szczepańskiego będzie na pewno próbował dołączyć gościnnie startujący Marcin Gagacki.

Z pełną siłą zaprezentuje się Seicento Cup. 33 auta zapowiada ostrą walkę nawet o ostatnie miejsce w pół finale. Młodzi zawodnicy na pewno czują głód ścigania, tym bardziej że mają sobie coś do udowodnienia po wykluczeniach za doloty na 1 rundzie. Czy doświadczeni zawodnicy będą w stanie odeprzeć natarcie „młodych wilków”? Zobaczymy już niedługo.

Bardzo cieszy aż 7 zgłoszeń w Crosskartach. Tutaj show są w stanie zrobić trzy wózki, a co dopiero kiedy jest ich ponad dwa razy więcej.

Zobacz pełną listę zgłoszeń na 2 rundę Mistrzostw Polski Rallycross – Poznań

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here