Ponowny sukces projektu „Pierwszy krok w kartingu 2015”

Po raz kolejny sport kartingowy przebija swoją popularnością inne ogólnodostępne dziedziny sportów. Jedyny taki w Polsce realizowany projekt, w którym bezpiecznie i aktywnie integrują się grupy społeczne w różnym wieku swojego życia w ramach ogólnopolskiej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. Zaledwie kilka dni wystarczyło, żeby bardzo dużo młodych adeptów zrobiło swój pierwszy krok w sporcie kartingowym. W projekcie sportowo-edukacyjnym z cyklu PIERWSZY KROK W KARTINGU dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych w formie szkoleń na obiekcie sportowym: Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – torze SPEED RACE w Tarnowie. Zajęcia odbyły się w dniach 16-20 lutego 2015 roku, łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów. Każdy począwszy od przedszkola po przez podstawówkę, aż po ucznia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osoby niepełnosprawne brał udział w zajęciach. 
356673166822799519_o

Natomiast w dniu 22 lutego 2015 roku młodzi mieszkańcy miasta Tarnowa brali udział w feeryjnych zawodach kartingowych z cyklu KARTING WINTER CUP TARNÓW 2015. W zawodach można było spróbować swoich sił w tym niezwykle emocjonującym i pięknym sporcie, nie posiadając licencji zawodnika ani prawa jazdy. Wystarczyło sportowe zacięcie, trochę wolnego czasu i można było poczuć się jak rasowy kierowca wyścigowy. Bardzo gorąca atmosfera rozgrzewała na torze uczestników ostro walczących z ułamkami sekund, a liczne grono widzów na czele z rodzicami kibicowało swoim pociechom.

6016699279115312123_o
Uczestnicy mieli okazję zapoznania się, treningu i kontaktu od najmłodszych lat z pojazdami mechanicznymi, jakimi są gokarty oraz nabycie wiedzy, informacji i umiejętności na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po raz kolejny realizowane zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W zajęciach i zawodach kartingowych włączonych do miejskiego Programu „Ferie zimowe Tarnów 2015” uczestniczyło ponad 500 dzieci i młodzieży. Podczas samych finałowych zawodów kartingowych ponad 70 dzieci. Ponownie w projekcie uczestniczyły także dzieci z Domu Dziecka i rodzin wielodzietnych oraz młodzież niepełnosprawna ruchowo czy słuchowo i o lekkim upośledzeniu umysłowym.
Projekt m.in. realizowany był z budżetu Miasta Tarnowa pod Honorowym Patronatem: Polskiego Związku Motorowego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego, Policji, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Infrastruktury i Rozwoju.
kamilzyznar.com-4
Przez sport, zabawę i własną dyscyplinę do efektywnej edukacji uczestnictwa w ruchu drogowym.
kamilzyznar.com-19

Kolejny raz, tego typu projekt pokazuje, że sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich – dziewczyn i chłopaków. Integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin – mówi Rafał Kiwior – Organizator, Koordynator Akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. Mogę śmiało powiedzieć, że jazda gokartem dla dzieci i młodzieży to jeden z elementów, który poprawia umiejętność panowania nad pojazdem, uczy odruchów bezwarunkowych od najmłodszych lat. Jazda kartem jest dla nich przede wszystkim zabawą, ale umiejętności, które już teraz zdobywają zaprocentują w przyszłości. W jeździe gokartem jest wszystko, czego w normalnym ruchu drogowym nie mamy możliwości sprawdzić. Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak również socjalno-integracyjnym.

kamilzyznar.com-29
Należy podkreślić, iż ponownie sport kartingowy był najpopularniejszy podczas ferii w Tarnowie i Małopolsce, a zainteresowanie projektem ze strony dzieci i młodzieży przebiło inne ogólnodostępne dziedziny sportów.
kamilzyznar.com-49
Wszystkie informacje o projekcie i całej akcji znajdują się na stronie:  www.gokarty-tarnow.pl
MINOLTA DIGITAL CAMERA
TRENUJMY I ZACZNIJMY JEŹDZIĆ BEZPIECZNIE !
Inf.pras.