czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPopis Wierzbickiego na zakończenie sezonu

Popis Wierzbickiego na zakończenie sezonu

Nikodem Wierzbicki mocnym akcentem zakończył sezon 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Nowy Mistrz Polski wygrał sobotni finał przewagą prawie 15 sekund.

Z pole position wystartował Oskar Klimek, za którym ustawieni byli Jacek Cichopek i Jakub Glasse. Zwycięzca z poprzedniego dnia Wierzbicki rozpoczynał z piątej pozycji.

Klimek utrzymał prowadzenie po pierwszym okrążeniu, choć Cichopek wywierał na niego znaczną presję. Wierzbicki natomiast zyskał dwie pozycje, wyprzedzając Konrada Czaczyka i Glasse, który spadł na szóste miejsce.

Na drugim okrążeniu prowadzenie objął Cichopek, wyprzedzając Klimka. Za nimi na trzecie miejsce wyszedł Czaczyk, wyprzedzając Wierzbickiego, a Glasse powrócił na piątą lokatę.

Po wyjściu na pozycję lidera, Cichopek szybko odjechał na ponad dwie sekundy od reszty stawki. Tej po trzecim okrążeniu zaczął przewodzić Wierzbicki, wyprzedzając Czaczyka i Klimka.

Gdy tylko oswobodził się z peletonu, Wierzbicki narzucił rekordowe tempo i po dwóch okrążeniach dogonił Cichopka, rozpoczynając pojedynek o zwycięstwo. Klimek tymczasem popełnił błąd i wypadł z toru, co kosztowało go spadek na siódmą pozycję.

Wierzbicki wyprzedził Cichopka na siódmym okrążeniu i od tego momentu pewnie zmierzał po zwycięstwo. Jego śladami podążył Czaczyk, lecz po wyprzedzeniu Cichopka nie zdołał mu odjechać.

Ta dwójka rozpoczęła trwająca do samej mety pojedynek o drugie miejsce, który zakończył się różnicą 0,659 sekundy na korzyść Czaczyka. Wierzbicki wykorzystał tę walkę, aby odjechać na prawie 15 sekund i mocnym akcentem podkreślić tytuł mistrzowski w sezonie 2022.

Na czwartej pozycji finiszował Bartosz Palusko, a o piąte miejsce do samego końca walczyli Jakub Glasse i Tomasz Lach. Przemysław Turek był siódmy, przed Maciejem Kuchno, Oskarem Klimkiem i Krzysztofem Boguszem.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

NAJPOCZYTNIEJSZE