Pora na Rajd Nadwiślański. Szejowie powalczą o miejsce na podium

Rajd Nadwiślański

Kurz po Rajdzie Świdnickim nie zdążył jeszcze dobrze opaść, a już w nadchodzący weekend odbędzie się kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli 9. Rajd Nadwiślański. Na starcie pojawią się oczywiście Jarosław i Marcin Szejowie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team zaliczana jest do grona faworytów imprezy.

Rajd Nadwiślański powraca do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po trzyletniej przerwie. Tegoroczna edycja stanowi drugą rundę cyklu RSMP 2024. W rywalizacji obserwowali będziemy czołówkę mistrzostw, w tym naturalnie Jarosława i Marcina Szejów. Bracia z Ustronia nakleją na drzwi swojej Skody Fabii Rally2 evo numer 2.

Zobacz także: 9. Rajd Nadwiślański – harmonogram, lista zgłoszeń, mapy

Na zawodników czeka 10 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 135 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 18 maja. Wówczas to na załogi czeka odcinek testowy, ceremonia startu oraz pierwszy etap rajdu. Zwycięzców poznamy w niedzielę około godziny 14:00. Wtedy czołówka rajdu powinna meldować się na mecie Power Stage’a Kurów. Szejowie zaliczani są do grona faworytów imprezy.

Jarosław Szeja: To będzie nasz czwarty start w Rajdzie Nadwiślańskim. Mamy z nim mieszane wspomnienia. Dwa razy wygraliśmy tam swoją klasę, ale raz też nie dojechaliśmy do mety. Mamy nadzieję, że tegoroczną edycję będziemy mogli wspominać wyłącznie w samych pozytywach. Mamy za sobą testy i treningowy start w rajdzie. Mamy świadomość tego, że przed nami wciąż wiele pracy i nauki nowego auta, ale postaramy się powalczyć. Świdnica pokazała, że mamy dobre tempo, więc w Puławach będziemy chcieli to potwierdzić.