Pora na start sezonu RSMP! Szejowie wystartują w Rajdzie Świdnickim

52 Rajd Świdnicki będzie stanowił pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2024. Na starcie pojawią się m.in. Jarosław i Marcin Szejowie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team liczy na to, że uda się jej dobrze rozpocząć nowy sezon na pokładzie nowej w zespole Skody Fabii Rally2 evo.

Rajd Świdnicki tradycyjnie w ostatnich latach otwierał sezon mistrzostw Polski. Stawka RSMP odwiedzała okolice Gór Sowich zazwyczaj pod koniec kwietnia. I tym razem będzie podobnie. 52. edycja imprezy zainauguruje sezon RSMP w dniach 26-28 kwietnia. Na zawodników czeka 13 odcinków specjalnych o łącznej długości bez mała 170 kilometrów! To będzie bardzo długi i wymagający rajd jak na standardy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zobacz także: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, lista zgłoszeń, mapy odcinków

Jarosław i Marcin Szejowie przystąpią do rywalizacji w nowej dla siebie Skodzie Fabii Rally2 evo. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team ma za sobą kilka dni testowych oraz treningowy występ w cyklu Tarmac Masters. Bracia z Ustronia liczą na to, że w Świdnicy uda im się dobrze otworzyć nowy sezon. Przesiadka do Skody oznacza nowe nadzieje i jeszcze większy optymizm oraz wolę walki.

Jarosław Szeja: Nowy sezon w końcu się rozpoczyna! Muszę przyznać, że bardzo czekałem na ten moment. Chcemy już ruszyć do rywalizacji, zacząć walczyć z chłopakami na dziesiąte części sekundy. Rajd Świdnicki ma swój wyjątkowy klimat. Jedziemy w Góry Sowie, na jedne z najbardziej znanych odcinków specjalnych w naszym kraju. Do dyspozycji będziemy mieli naszą Skodę Fabię Rally2 evo i już nie mogę się doczekać, aż ten rajd wystartuje. Nie stawiamy sobie na ten weekend żadnych konkretnych celów, ale chcemy po zakończeniu imprezy czuć, że wykonaliśmy dobrą pracę. Dziękuję moim partnerom za to, że znów możemy ustawić się na starcie sezonu RSMP. Bez was nie byłoby to możliwe. Teraz przed nami zapoznanie z trasą, a później ta rywalizacja w końcu wystartuje. Trzymajcie kciuki!