Porsche Esports Sprint Challenge Poland – wywiad z Jerzym Glacem

130

Włodarze Porsche Esports Sprint Challenge Poland zapraszają na ciekawy wywiad z urzędującym, simracingowym mistrzem Polski – Jerzym Glacem. Wideorozmowę poprowadził partner cyklu oraz zawodnik Williams Esports, Nikodem Wiśniewski.

W rozmowie z Nikodemem Wiśniewskim podopieczny Williams Esports Academy opowiada między innymi o emocjach po zeszłorocznym triumfie w Porsche Esports Sprint Challenge Poland oraz zdobytym tytule simracingowego mistrza Polski. Glac zdradza też jak zaczęła się jego przygoda z motorsportem, wspominając o swoich pierwszych krokach w kartingu. Urzędujący czempion PESCP nie uniknął pytań o swoją przyszłość i… wyścigowe marzenia. Nie tylko te związane z platformą iRacing oraz elektroniczną wersją Porsche 911 GT3 Cup.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

W obecnej kampanii Porsche Esports Sprint Challenge Poland Glac zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnik z Wieliczki traci zaledwie dziesięć punktów do Jakuba Maciejewskiego, reprezentującego ekipę Drago Racing. Łupem bohatera niniejszego tekstu padły dwie rundy – Interlagos oraz Fuji. Przed nami już tylko dwie rundy, Bathurst i Monza. Klasyfikację generalną czempionatu znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej PESCP.

Przy okazji, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego wywiadu z Jerzym Glacem, który przeprowadziliśmy tuż po jego wiktorii w cyklu Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Kilka miesięcy temu mieliśmy też przyjemność porozmawiać z Nikodemem Wiśniewskim. Wielostronicowy wywiad o porównaniu realnego oraz elektronicznego świata motorsportu znajdziecie w 41. numerze magazynu Rally and Race, który znajdziecie w naszym sklepie.

Wspieramy polski simracing!

Organizatorem i promotorem turnieju Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 jest zespół Ragnar Simulator. Głównym sponsorem tegorocznej kampanii jest Porsche Polska, zaś platforma iRacing zapewnia wsparcie techniczne. Za promocję medialną odpowiadają Onet, Przegląd Sportowy, Motowizja, portal ŚwiatWyścigów.pl i redakcja Rally and Race! Na naszej stronie internetowej znajdziecie obszerne relacje i wywiady z zawodnikami, zaś na łamach papierowego kwartalnika podsumujemy i ocenimy przebieg czwartego sezonu PESCP. Jesteśmy dumni, iż włodarze mistrzostw ponownie obdarzyli nas swoim zaufaniem. Cieszymy się, że znów przyczynimy się do promocji motorsportu w… wirtualnym wydaniu!

Komplet informacji o Porsche Esports Sprint Challenge znajdziecie na stronie mistrzostw. Zachęcamy też do odwiedzenia mediów społecznościowych PESCP i Ragnar Simulator. Po więcej wiadomości ze świata esportu oraz simracingu zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!