wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEWłaściciel Porsche nie odpowiedział na pytanie policji. Zapłacił 8 tys. zł mandatu

Właściciel Porsche nie odpowiedział na pytanie policji. Zapłacił 8 tys. zł mandatu

Właściciel samochodu nie chciał ujawnić danych kierowcy, który szarżował po Pszczynie. Policjanci skorzystali z nowej furtki pozwalającej wręczyć mandat w wysokości 8 tys. zł.

Śląska policja podaje, że do zdarzenia doszło w połowie kwietnia na jednej z głównych ulic w Pszczynie. Kierowca Porsche postanowił wypróbować osiągi samochodu na drodze publicznej. Zignorował czerwone światło, a także szereg znaków poziomych i pionowych, po czym bez chwili zawahania postanowił przejechać przez ruchliwe skrzyżowanie.

To jednak nie koniec jego występków, gdyż chwilę później zmieniał kierunek jazdy nie przejmując się zupełnie wyznaczonymi pasami ruchu czy sygnalizacją świetlną. W pewnym momencie mogło dojść nawet do zderzenia z innym autem osobowym.

Zobacz: Ubezpieczenie OC będzie droższe przez mandaty. Rząd uderza w piratów drogowych

Przez cały czas kierowca Porsche cały czas sobie pozwalał, ale w międzyczasie jeden ze świadków zdarzenia postanowił zawiadomić policję. W dodatku wideorejestrator w jego samochodzie zarejestrował pirackie popisy.

Policjanci szybko ustalili, że właścicielem Porsche jest 28-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Podczas przesłuchania nie zdradził jednak, kto 13 kwietnia około godziny 14:00 prowadził jego samochód.

W związku z odmową odpowiedzi na pytanie, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach nałożyli na właściciela mandat w wysokości 8 tys. zł. Jak to możliwe, że tak wysoka kara została nałożona bez udziału sądu? Jeszcze do niedawna taryfikator mandatów przewidywał za takie wykroczenie zaledwie 500 zł mandatu.

Jednak od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe przepisy, które wyraźnie stanowią, ile wynosi kara za takie wykroczenie. W postępowaniu mandatowym wykroczenie z art. 96 par. 3 k.w., czyli niewskazanie na żądanie uprawnionego organu, kto w danym miejscu i czasie prowadził pojazd, przewiduje mandat wynoszący nawet 8 tys. zł.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE