Porsche uczciło pierwsze 911 turbo specjalnym modelem

229
Fot. Porsche

Podczas Festiwalu Icons od Porsche w Dubaju niemiecka marka zaprezentowała wyjątkowy samochód, nawiązujący do pierwszego 911 turbo. Porsche 911 Turbo by Sonderwunsch to efekt pracy dywizji samochodów specjalnych.

Sonderwunsch stworzyło już w tym roku kilka pojazdów na „życzenie specjalne”. Jednym z nich było Porsche 911 Dakar RED58 Special, którym Sobiesław Zasada wygrał Rajd Żubrów. Najnowsze dzieło Sonderwunsch zostało zamówione przez oddział Porsche odpowiedzialny za Bliski Wschód i Afrykę, a bazuje na obecnym modelu 992.

Porsche 911 Turbo by Sonderwunsch to hołd dla pierwszego zbudowanego egzemplarza 911 turbo, który Ferdinand Porsche podarował swojej córce na 70. urodziny, w 1973 roku. Oficjalna produkcja ruszyła dopiero rok później.

Podobnie jak pierwowzór, Sonderwunsch jest osadzony na czarnych kołach, a napis Porsche po bokach jest osadzony na kraciastym tle. Z tyłu naklejono także austriacką naklejkę, która była wymagana przy podróżach zagranicznych zanim oznaczenie kraju przeniesiono na tablice rejestracyjne.

Porsche niestety nie pokazało wnętrza samochodu, które w oryginale zostało złożone na specjalne życzenie Louise Piëch.

Podczas festiwalu w Dubaju Porsche pobiło także rekord Guinnessa. Wielkie nadmuchiwane Porsche 911 jest największym nadmuchiwanym pojazdem odnotowanym przez księgę rekordów.

Fot. Porsche

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.