Porsche wyprzedza Radicala na ostatnim okrążeniu MPE

Fot. Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Jakub Dwernicki i Tomasz Magdziarz odnieśli zwycięstwo w pierwszej rundzie sezonu 2024 Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań. Losy wyścigu rozstrzygnęły się na ostatnim okrążeniu.

Z pole position do dwugodzinnego wyścigu długodystansowego ruszał Maciej Marcinkiewicz w Radicalu SR3-XX, mając obok siebie Janusza Szymańskiego w Porsche 911 GT3 Cup. Dysponujący znacznie większą mocą kierowca Forch Racing by Atlas Ward objechał Radicala jeszcze na prostej startowej i utrzymywał prowadzenie przez pierwsze okrążenia.

Marcinkiewicz w końcu wyszedł na prowadzenie na czwartym okrążeniu i od tego momentu przewodził stawce, by oddać Radicala z numerem 1 w ręce Jacka Zielonki na pierwszej pozycji.

Podczas zjazdów na tankowanie i zmianę kierowców do walki o zwycięstwo włączyła się inna załoga – Dwernicki i Magdziarz z PTT Racing. Wyprzedzili oni rywali w białym Porsche, a następnie gonili prowadzącego Zielonkę.

Radical był na prowadzeniu aż do ostatniego okrążenia, które Zielonka rozpoczął z przewagą niecałych dwóch sekund. Na finałowym kółku znacząco jednak zwolnił i oddał zwycięstwo załodze Porsche.

Dwernicki i Magdziarz odnieśli zwycięstwo nie tylko w klasyfikacji generalnej MPE, ale również w swojej dywizji D4 +3500. Marcinkiewicz i Zielonka triumfowali w D5 2000, a trzeci na mecie Szymański i Kręt zajęli drugie miejsce w D4 +3500.

W klasie D4 3500 triumfowali Artur Paziewski i Radosław Wojdyna w Hondzie Civic, w D4 2000 najlepsi byli Bartosz Walkowiak i Przemysław Kaźmierczak w BMW E90, w Super S Cup zwycięstwo odnieśli Michał Jakubek i Adam Karkuszewski, a w RacingN2 Wojciech Wysocki i Adam Augustyniak.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.