środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEPorzucone auta gniją na parkingu w Japonii. Są niebezpieczne dla człowieka

Porzucone auta gniją na parkingu w Japonii. Są niebezpieczne dla człowieka

Porzucone auta stojące od kilkunastu lat na parkingach to jeden ze stałych krajobrazów awarii w elektrowni atomowej w japońskiej Fukushimie.

Porzucone auta w Japonii to jeden z krajobrazów po zdarzeniu, do którego doszło 12 lat temu. Kultowe auta nie nadają się nawet do pocięcia na przysłowiowe żyletki.

Choć strefa zamknięta wokół elektrowni coraz mniejsza, los pojazdów porzuconych po ewakuacji nie zmienia się. Udokumentowano to w materiale opublikowanym na kanale – Eploring th Unbeaten Path.

Porzucone Subaru w Fukushimie
Porzucone Subaru w Fukushimie

Niektóre samochody ulokowane się w strefie wykluczenia zebrano i przeniesiono do specjalnych magazynów w celu ponownego przetworzenia. Jednak w wielu miejscach można nadal je znaleźć stojące w wysokiej trawie, od dnia rozpoczęcia ewakuacji.

Zobacz: Supersamochody porzucone w stodole. Te zdjęcia szokują

Przykładem w filmie jest Mitsubishi Lancer Evo VII, ukryty w trawie sięgającej po dach. Równie dobrze samochód mógł być przeniesiony przez jedną z fal tsunami, które uderzyły po mocnym trzęsieniu ziemi.

Wiecej informacji na temat motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Srebrne Mitsubishi nie jest jedynym samochodem pokazanym w filmie. Nakręcono wiele egzemplarzy aut typu kei car, ciężarówek oraz popularnych modeli. W jednym z miast autor nagrania odkrywa samochód wyścigowy marki Datsun. Kontrola promieniowania nie pozostawia złudzeń – 0,45 mikrosiwertów to niewiele powyżej normalnego, ale wciąż zbyt dużo, żeby wyjechać tym autem poza strefę wykluczoną.

W filmie możemy zobaczyć jeszcze takie rarytasy jak Subaru WRX, Nissan R32 Skyline czy 300ZX powoli kończące żywota w słońcu. Promieniowanie radioaktywne nie oszczędziło takiego auta jak Porsche 911 Carrera 4 o typoszeregu 964, pokrytego grubą warstwą brudu.

Przeczytaj koniecznie: Subaru Impreza 22B skonfiskowana przez rząd. Trafiła na aukcję

O ile samochody zalane przez wodę można odbudować lub odzyskać na części, z radioaktywnymi autami jest znacznie trudniej. Stary Datsun na początku filmu emitował promieniowanie na poziomie 0,45 mikrosiwertów, ale parking pokazany na końcu pokazywał już promieniowanie o natężeniu 5 mikrosiwertów. Samochody takie jak WRX STi, Scirocco czy S200 skazano na zniszczenie.

Porzucone Subaru w Fukushimie
Porzucone Subaru w Fukuszimie

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here