Posłuchaj nowego torowego Pagani

22
Fot. Pagani

Włoski konstruktor supersamochodów Pagani wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Poza wyjątkowym wyglądem, jego samochody doskonale brzmią.

Nie inaczej będzie w przypadku nowego modelu, który firma zapowiedziała po raz pierwszy w swoich mediach społecznościowych.

Auto budowane przez dywizję Atelier pojawia się w nim tylko na ułamek sekundy, pod przykryciem. Spostrzegawczy fani marki uważają, że jest to nowa, jeszcze bardziej ekstremalna wersja torowego modelu Huayra R, charakteryzująca się płetwą rekina łączącą środek nadwozia z tylnym skrzydłem oraz powiększonym przednim splitterem.

Niektóre komentarze sugerują, że może być to hipersamochód do wyścigów długodystansowych, lecz Horacio Pagani wydaje się zupełnie niezainteresowany udziałem w sporcie motorowym po porażce programu Zonda GR niemal dwie dekady temu. Auto miało wystartować w 24 godzinach Le Mans, lecz projekt porzucono na kilka miesięcy przed wyścigiem.

To, co jednak najważniejsze w opublikowanym klipie, to dźwięk. Pagani rozpoczyna go słowami „jaka jest twoja ulubiona muzyka?”, po czym rozkoszuje swoich fanów dźwiękami silnika V12 produkcji Mercedesa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pagani Automobili (@paganiautomobili)

W modelu Huayra R montowany jest zbudowany na zamówienie 6-litrowy silnik niemieckiej konstrukcji, który został dodatkowo stuningowany przez warsztat HWA, odpowiedzialny między innymi za budowę silników do samochodów DTM i GT3 Mercedesa-AMG. Jednostka jest tak ekskluzywna, że Pagani przybiło na nim własne oznaczenie. Nie wiadomo, czy na potrzeby nowego modelu zostaną wprowadzone kolejne modyfikacje.

Nie wiadomo też, kiedy Pagani opublikuje więcej szczegółów na temat swojej nowej konstrukcji. Teaser w mediach społecznościowych zakończył się jedynie słowami „bądź na bieżąco”.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.