Potrójne zwycięstwo Aleksandra Żółtowskiego

585

50 samochodów wystartowało w IV rundzie ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i FEDERAL BMW-Challenge, organizowanego przez Automobilklub Bydgoski. Lotnisko w Bednarach to teren, na którym rywalizacja toczyła się już po raz drugi w tym sezonie, jednak na nieco innej trasie, bardziej urozmaiconej – przypadającej uczestnikom do gustu.

Przez cały dzień przez nad obiektem przetaczały się deszczowe chmury, ale ostatecznie zawody odbyły się po suchej nawierzchni. A organizacja przebiegała na tyle sprawnie, że można było wykonać 8 Odcinków Specjalnych, 4 przejeżdżane w jedną stronę i 4 w stronę przeciwną.

O zawodach wypowiada się zwycięzca klasy OPEN oraz klasyfikacji generalnej AB CUP jak i FEDERAL BMW-Challenge, Aleksander Żółtowski: „Do drugiej już w tym sezonie rundy w Bednarach podszedłem z nadzieją na dobry wynik ale takiego się nie spodziewałem. Wygrana każda próba w klasyfikacji generalnej AB Cup z wyjątkiem jednej, na której otrzymałem 5s kary, dało najlepszy wynik od początku moich startów w tym cyklu czyli upragnione potrójne zwycięstwo. Nie obyło się bez drobnej przygody w postaci urwanej linki gazu co na szczęście miało miejsce na odcinku testowym. Dzięki pomocy kolegów z cyklu szybko udało się usunąć awarię przy użyciu linki hamulcowej od roweru. Do końca imprezy samochód nie sprawiał już żadnych problemów a trochę przypadkowe ustawienia zawieszenia spisały się znakomicie. Zawody okazały się bardzo pechowe dla dwóch moich rywali – Maciej Figel tradycyjnie już nie ukończył rundy w Bednarach natomiast Dawid wylądował z nogą w gipsie wskutek incydentu do którego doszło w parku maszyn. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że będzie zmuszony opuścić tylko rundę w Zegrzu Pomorskim. Gratuluję wszystkim, którzy stanęli na podium i do zobaczenia już za 2 tygodnie!”

Wypowiedź dodaje Maciej Figel, który nie ukończył sobotnich zawodów: „Dla mnie najważniejsze po zawodach to: Dawid trzymaj się, noga niech się prawidłowo zrasta i wracaj do nas jak najszybciej, bo wiemy, że masz nam jeszcze wiele do pokazania!! Poza tym moje tegoroczne występy w Bednarach to dla mnie totalna porażka. Drugi raz przed ostatnią próbą notuje awarie. Tym razem zmielony dyfer i toczenie się do mety z myślą o jakichkolwiek punktach, ale co nas nie zabije to nas wzmocni!! Gratuluję Aleksandrowi wyników dzisiejszego dnia. Był totalnie nieosiągalny. Bardzo mu dziękuję, że przygotował się do zawodów, dając mi znowu ogromną motywację do dalszej pracy. Wyprosiłem to mam. Mam nadzieję, że te wyniki zmotywują także kolejnych zawodników do pracy i z każdą kolejną rundą będzie jeszcze ciekawiej. Cieszy fakt, że zespołowo ponownie wygraliśmy, a Łukasz swoją wygraną w klasie Sport przybliżył się bardzo mocno do swojego tegorocznego celu. Dziękuję wszystkim za wspólną rywalizację, a ekipie klubowej za całkowicie nową trasę i organizację. Teraz walczymy z czasem i urlopami żeby w ogóle poskładać auto i wystartować w kolejnych zawodach, ale się nie poddamy…”

Klasyfikację generalną wygrał Aleksander Żółtowski, II miejsce należało do Waldemara Balcerka, a trzecie do Michała Złomańczuka.
W klasyfikacji generalnej FEDERAL BMW-Challenge na pierwszym stopniu podium stanął wcześniej wspomniany Aleksander Żółtowski. Puchar za drugie miejsce otrzymał Michał Złomańczuk, a za miejsce trzecie – Michał Kijanka.

Klasa S1400 – Tomasz Wojciechowski (Fiat SC), Mateusz Urbaniak (Fiat CC),
Klasa S1600 – Jacek Wieczorek (Honda CRX), Marek Żywocki (Honda CRX), Łukasz Sikora (Honda CRX),
Klasa S2500 – Karol Błaszkowski (BMW e30 318is), Michał Czarnocki (Renault Clio), Robert Kaczorowski (BMW e30 318is),
Klasa WRC – Waldemar Balcerek (Mitsubishi Lancer Evo IX), Damian Kaczorowski (Mitsubishi Lancer Evo IX), Piotr Brzoskowski (Subaru Impreza),
Klasa SPORT – Łukasz Sawicki (BMW e30 318is), Wojciech Puchalski (BMW e30 318is), Michał Słupski (BMW e30 318is),
Klasa HOBBY – Michał Hryniszyn (BMW e30 318is), Marcin Pętlak (BMW e30 318is), Jagna Stankiewicz (BMW e30 318is),
Klasa SPRINT – Karol Wiza (BMW e30 318is), Mariusz Górecki (BMW e36 328), Łukasz Przeszłowski (BMW e30 318is),
Klasa OPEN – Aleksander Żółtowski (BMW e36 M3), Michał Złomańczuk (BMW e36 M3), Michał Kijanka (BMW e36 M3).

http://youtu.be/UF2law0FfOM

Automobilklub Bydgoski dziękuje za wsparcie oficjalnemu dostawcy opon www.racingtires.pl  i www.rallyshop.pl oraz już teraz zaprasza wszystkich do udziału w V rundzie cyklu AB CUP i FEDERAL BMW-Challenge, która odbędzie się 26 lipca na lotnisku w Zegrzu Pomorskim.