piątek, 27 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPowrót Karola Basza do wyścigów we Włoszech

Powrót Karola Basza do wyścigów we Włoszech

Po wakacyjnej przerwie do rywalizacji wracają kierowcy walczący o mistrzostwo Włoch GT Endurance. Na liście startowej jest nazwisko polskiego mistrza świata w kartingu Karola Basza, który po raz kolejny wystartuje za kierownicą Audi.

Polski kierowca ponownie tworzy załogę z Filipem Salaquardą i Vito Postiglione, z którymi startował podczas poprzednich rund mistrzostw. Załoga stawia sobie wysoko poprzeczkę. Będzie walczyć o zwycięstwo na torze Vallelunga, który Karol Basz doskonale zna i gdzie po raz pierwszy testował samochód GT.

– Sezon 2021 jest bardzo intensywny, a ja nie zwalniam tempa i wracam za kierownicę Audi. Z Vallelungą mam niezłe wspomnienia, zwłaszcza że tutaj zaliczałem jedne z pierwszych testów w aucie GT – mówi Karol Basz. – W poprzednich rundach mistrzostw Włoch nie wszystko układało się po naszej myśli, jednak tempo zawsze mieliśmy bardzo dobre, więc teraz przyszła pora, żeby zrobić z niego użytek. Dlatego też damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach.

Vallelunga to uznany tor z tradycjami. Zadebiutował w 1963 roku. Posiada nitkę o długości 4085 metrów, na którą składa się 15 zakrętów. Fani ścigania się mogą kojarzyć obiekt z wyścigów WTCR, World Superbike oraz z faktu, że Ferrari czasem wykorzystuje tor do testów swoich bolidów Formuły 1.

Weekend wyścigowy nieopodal Rzymu rozpocznie się w piątek (17 września) o godzinie 10:50 (pierwszy trening). W sobotę kwalifikacje. Wyścig główny o długości 4 godzin rozpocznie się w niedzielę o 14:00.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grand Prix Monako – harmonogram, transmisja

Grand Prix Monako 2022 zbliża się wielkimi krokami! Prezentujemy harmonogram weekendu, który tak jak przed rokiem może...

Nowy sezon, nowe zasady

Wystartowały Mistrzostwa Europy Rallycross. ERX ruszył samodzielnie na niezwykle widowiskowym obiekcie Nyirad. W tym roku debiutuje nowy...

Dobry dzień Martyny, Grabowski coraz bliżej tytułu

Tylko 81 tysięcznych sekundy sprawiło, że Przemysław Martyna nie wygrał obu wyścigów piątej rundy Unitel Mazda MX-5...

Pomysł na Dzień Matki w moto-wydaniu? Pytamy o to samych zawodników!

Bez cienia wątpliwości, Dzień Matki to wyjątkowe święto w naszych kalendarzach. Jak mógłby wyglądać ten dzień w...

VTEC Cup Poland 2022 – Tor Modlin [wideo]

VTEC Cup Poland Tor Modlin Civic
VTEC Cup Poland 2022 zawitał na Tor Modlin 30 kwietnia. Kolejna runda to Tor Łódź, 25 czerwca....

NAJPOCZYTNIEJSZE