niedziela, 2 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPowrót Karola Basza do wyścigów we Włoszech

Powrót Karola Basza do wyścigów we Włoszech

Po wakacyjnej przerwie do rywalizacji wracają kierowcy walczący o mistrzostwo Włoch GT Endurance. Na liście startowej jest nazwisko polskiego mistrza świata w kartingu Karola Basza, który po raz kolejny wystartuje za kierownicą Audi.

Polski kierowca ponownie tworzy załogę z Filipem Salaquardą i Vito Postiglione, z którymi startował podczas poprzednich rund mistrzostw. Załoga stawia sobie wysoko poprzeczkę. Będzie walczyć o zwycięstwo na torze Vallelunga, który Karol Basz doskonale zna i gdzie po raz pierwszy testował samochód GT.

– Sezon 2021 jest bardzo intensywny, a ja nie zwalniam tempa i wracam za kierownicę Audi. Z Vallelungą mam niezłe wspomnienia, zwłaszcza że tutaj zaliczałem jedne z pierwszych testów w aucie GT – mówi Karol Basz. – W poprzednich rundach mistrzostw Włoch nie wszystko układało się po naszej myśli, jednak tempo zawsze mieliśmy bardzo dobre, więc teraz przyszła pora, żeby zrobić z niego użytek. Dlatego też damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach.

Vallelunga to uznany tor z tradycjami. Zadebiutował w 1963 roku. Posiada nitkę o długości 4085 metrów, na którą składa się 15 zakrętów. Fani ścigania się mogą kojarzyć obiekt z wyścigów WTCR, World Superbike oraz z faktu, że Ferrari czasem wykorzystuje tor do testów swoich bolidów Formuły 1.

Weekend wyścigowy nieopodal Rzymu rozpocznie się w piątek (17 września) o godzinie 10:50 (pierwszy trening). W sobotę kwalifikacje. Wyścig główny o długości 4 godzin rozpocznie się w niedzielę o 14:00.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Wyka wygrywa Memoriał im. Adama Smorawińskiego i tytuł 318is Cup PL

Karol Wyka obronił tytuł mistrzowski w pucharze Game Expert 318is Cup PL. W znakomitym stylu wygrał ostatni...

Pretendent na pole position do finału sezonu

Jędrzej Szcześniak rozpocznie finałowy wyścig sezonu 2022 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski z pole position. Prowadzący w klasyfikacji...

Ostatnie kwalifikacje Maluch Trophy 2022

Oskar Klimek uzyskał najlepszy czas niedzielnych kwalifikacji do ostatniego wyścigu sezonu 2022 Maluch Trophy. Drugi zawodnik sobotniego wyścigu...

Marek Suder i Marcin Kowalik z rewelacyjnym tempem

Po wczorajszym etapie na czele klasyfikacji generalnej w MOTUL HRSMP byli Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford...

Szymański i Lukas wygrywają deszczowy wyścig długodystansowy

Janusz Szymański i Robert Lukas z zespołu Förch Racing odnieśli zwycięstwo w finałowym wyścigu sezonu 2022 Mistrzostw...

NAJPOCZYTNIEJSZE