wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPowrót Karola Basza do wyścigów we Włoszech

Powrót Karola Basza do wyścigów we Włoszech

Po wakacyjnej przerwie do rywalizacji wracają kierowcy walczący o mistrzostwo Włoch GT Endurance. Na liście startowej jest nazwisko polskiego mistrza świata w kartingu Karola Basza, który po raz kolejny wystartuje za kierownicą Audi.

Polski kierowca ponownie tworzy załogę z Filipem Salaquardą i Vito Postiglione, z którymi startował podczas poprzednich rund mistrzostw. Załoga stawia sobie wysoko poprzeczkę. Będzie walczyć o zwycięstwo na torze Vallelunga, który Karol Basz doskonale zna i gdzie po raz pierwszy testował samochód GT.

– Sezon 2021 jest bardzo intensywny, a ja nie zwalniam tempa i wracam za kierownicę Audi. Z Vallelungą mam niezłe wspomnienia, zwłaszcza że tutaj zaliczałem jedne z pierwszych testów w aucie GT – mówi Karol Basz. – W poprzednich rundach mistrzostw Włoch nie wszystko układało się po naszej myśli, jednak tempo zawsze mieliśmy bardzo dobre, więc teraz przyszła pora, żeby zrobić z niego użytek. Dlatego też damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach.

Vallelunga to uznany tor z tradycjami. Zadebiutował w 1963 roku. Posiada nitkę o długości 4085 metrów, na którą składa się 15 zakrętów. Fani ścigania się mogą kojarzyć obiekt z wyścigów WTCR, World Superbike oraz z faktu, że Ferrari czasem wykorzystuje tor do testów swoich bolidów Formuły 1.

Weekend wyścigowy nieopodal Rzymu rozpocznie się w piątek (17 września) o godzinie 10:50 (pierwszy trening). W sobotę kwalifikacje. Wyścig główny o długości 4 godzin rozpocznie się w niedzielę o 14:00.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE