Pożegnanie wakacji z Tor Poznań Track Day

8 września na Torze „Poznań” dobędzie się nieszablonowa impreza z cyklu Tor Poznań Track Day, czyli POŻEGNANIE WAKACJI Z TOR POZNAŃ TRACK DAY. W tym dniu poza szybkimi samochodami na nitce toru zobaczyć będzie można kilkudziesięciu biegaczy którzy w ramach „Wyścigu Po Uśmiech” (start godz. 12.30) pokonają dystans ponad 8 km. Dla najmłodszych miłośników motoryzacji przygotowany szereg gier i zabaw, a dla starszych niecodzienną ucztę muzyczną w postaci koncertu zespołu Myslovitz (godz. 17.00), którego z pewnością przedstawiać nikomu nie trzeba.

13ed2013

Organizatorem motoryzacyjno-rodzinnego pikniku jest Automobilklub Wielkopolski wraz z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie, Miastem Puszczykowo oraz Stowarzyszeniem EnterArt i Pracownią Artystyczną LUPA.

Poza kierowcami nabierającymi szlifów pod okiem doświadczonych instruktorów i prezentujących bolidy tak zacnych marek takich jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, McLaren, BMW, czy Radical na terenie toru zobaczyć, usłyszeć i osobiście wziąć udział można będzie w szeregu atrakcji przygotowanych z myślą zarówno o małych jak i dużych uczestnikach pikniku.

W strefie koncertowej poza Myslovitz usłyszymy takie grupy jak Snowman, Lumikulu, Fingers, Miss Furia, HOPE. Na scenie wystąpią dzieci zaproszone z zaprzyjaźnionych szkół oraz zaprezentowane zostaną pokazy Zumby, Aikido, Capoeiry, Judo i specjalny pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Automobilklubu Wielkopolski.

Zjeżdżalnie wraz z obowiązkową watą cukrową znaleźć będzie można w specjalnej strefie EDU-FUN. Tam również na dzieci czekać będą trenerzy i animatorzy różnych dziedzin sztuki: Adventure Club – przygody z dalekich rodzinnych podróży, LUPA – EnterArt – Fingers – Profesjonalne warsztaty instrumentalne dla całych rodzin, Nostri Bimbi – Animacje specjalistyczne dla najmłodszych, Maya School – interaktywne, multimedialne zajęcia językowe dla dzieci, Radosna Twórczość – zajęcia plastyczne, KS Flow Motion – zajęcia ruchowe – parkour! Partnerem  Strefy EDU-FUN jest CELIKO.

Strefa SPORT to poza pierwszym w historii Toru „Poznań” biegiem ulicznym także widowiskowe pokazy parkour w wykonaniu grupy z KS Flow Motion. Sportowych emocji dostarczy też ekipa Piłkarskiej Akademii Piotra Reissa podczas warsztatów piłkarskich, konkursów oraz meczu pokazowego!

W strefie MOTO poza wspomnianymi samochodami wyścigowymi, dzięki zespołom wyścigowym Basenhurt A&T Racing Team, Carrera Cars Team, Radical Motorsport Polska oraz obecności pucharowego Porsche 911 GT3 Cup 997 startującego w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe 2013 w zespole wyścigowym Levi’s-Carrera Cars Team każdy będzie mógł poznać emocje jazdy wyścigowej w ramach TaxiDrive. Zorganizowana zostanie wystawa OLD i YOUNGTIMERÓW z wyjątkowymi eksponatami prezentowanymi przez Poznańskie Klasyki Nocą, Komisję Pojazdów Zabytkowych i Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolski.

Zaprezentowana zostanie również wyprawa  „Po Drodze Afryka” planowana na rok 2014 przez Arkadego Pawła Fidlera – wnuka znakomitego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera, który w Puszczykowie umiejscowił swoją Pracownię Literacką – obecnie Muzeum. W podróż do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki ruszy Fiatem 126p. Szkoła driftingu Macieja Polody – Triumfatora European Drift Championship pokaże jak prawidłowo jeździć bokiem. Ekipa SPEED DAY organizująca szkoleniowe jazdy motocyklami na Torze „Poznań” wykona pokaz STUNTU motocyklowego. Zmagania na torze wyścigowym z powietrza obserwować będzie można dzięki ekipie LARS HELICOPTER CENTER wykonującej również loty Taxi dla klientów indywidualnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału, dochód ze sprzedaży voucherów na Co-Drive – Taxi Drive i atrakcji indywidualnych zostanie przekazany na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.

Przez cały sezon, od marca do października, praktycznie, co dwa tygodnie, jest okazja na sprawdzenie siebie, swoich zdolności oraz możliwości swojej maszyny. Jeśli w twoich żyłach płynie benzyna i czujesz, że dusisz się jeżdżąc po wąskich uliczkach swojego miasta, ta sportowa przygoda jest dla Ciebie. To mieszanka dobrej zabawy, profesjonalnych porad instruktorów, skoków adrenaliny i możliwości spotkania ludzi, dla których jazda samochodem jest nie tylko czystą przyjemnością, ale również sposobem na oderwanie się od codzienności.

Szczegółowy kalendarz, więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na oficjalnej stronie www.tptd.pl. Na miłośników torowej jazdy dodatkowe atrakcje, w tym zdjęcia i filmy, czekają na oficjalnych profilach imprezy na Facebooku – www.facebook.com/TPoznanTrackDay, Twitterze –www.twitter.com/tptd.pl i YouTube – www.youtube.com/tptdpl
inf. pras.: Automobilklub Wielkopolski