sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPoznaliśmy nowego prezydenta FIA

Poznaliśmy nowego prezydenta FIA

12-letnia kadencja Jeana Todta na stanowisku Prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA dobiega końca. Po raz pierwszy od 2009 roku Francuz nie kandydował w wyborach na to stanowisko, a z nadejściem nowego roku zastąpi go Mohammed Ben Sulayem.

Jest to osoba od dawna związana ze sportem motorowym. 60-letni obecnie Ben Sulayem przez wiele lat startował w rajdach samochodowych, odnosząc 61 zwycięstw na arenie międzynarodowej. Przewodniczył także Organizacji ds. motorsportu Emiratów Arabskich EMSO oraz był wiceprezydentem Światowej Rady Sportów Motorowych FIA WMSC na rejon Bliskiego Wschodu.

„Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany prezydentem FIA podczas walnego zgromadzenia w Paryżu” – powiedział Ben Sulayem. „Chciałbym podziękować klubom członkowskim za ich szacunek i zaufanie. Gratuluję Grahamowi [Stokerowi] kampanii oraz zaangażowania w federację. Chciałbym wyrazić moją dozgonną wdzięczność w imieniu FIA oraz jej członków Jeanowi Todtowi za wszystko, czego dokonał przez ostatnich 12 lat. Jestem zobowiązany do kontynuowania ważnej pracy, aby sport motorowy i mobilność dokonały kolejnych kroków naprzód”.

Hasło, pod jakim startował Ben Sulayem, to FIA dla członków, która dotyczy m.in. większej przejrzystości w działaniach i budżecie FIA oraz większe wsparcie dla działań poszczególnych regionów – cały program nowego prezydenta można przeczytać tutaj. Rywalem Ben Sulayema był były współpracownik Jeana Todta Graham Stoker.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE