czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPoznaliśmy nowego prezydenta FIA

Poznaliśmy nowego prezydenta FIA

12-letnia kadencja Jeana Todta na stanowisku Prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA dobiega końca. Po raz pierwszy od 2009 roku Francuz nie kandydował w wyborach na to stanowisko, a z nadejściem nowego roku zastąpi go Mohammed Ben Sulayem.

Jest to osoba od dawna związana ze sportem motorowym. 60-letni obecnie Ben Sulayem przez wiele lat startował w rajdach samochodowych, odnosząc 61 zwycięstw na arenie międzynarodowej. Przewodniczył także Organizacji ds. motorsportu Emiratów Arabskich EMSO oraz był wiceprezydentem Światowej Rady Sportów Motorowych FIA WMSC na rejon Bliskiego Wschodu.

„Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany prezydentem FIA podczas walnego zgromadzenia w Paryżu” – powiedział Ben Sulayem. „Chciałbym podziękować klubom członkowskim za ich szacunek i zaufanie. Gratuluję Grahamowi [Stokerowi] kampanii oraz zaangażowania w federację. Chciałbym wyrazić moją dozgonną wdzięczność w imieniu FIA oraz jej członków Jeanowi Todtowi za wszystko, czego dokonał przez ostatnich 12 lat. Jestem zobowiązany do kontynuowania ważnej pracy, aby sport motorowy i mobilność dokonały kolejnych kroków naprzód”.

Hasło, pod jakim startował Ben Sulayem, to FIA dla członków, która dotyczy m.in. większej przejrzystości w działaniach i budżecie FIA oraz większe wsparcie dla działań poszczególnych regionów – cały program nowego prezydenta można przeczytać tutaj. Rywalem Ben Sulayema był były współpracownik Jeana Todta Graham Stoker.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE