piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPoznań stolicą Europy Centralnej – zapowiedź WSMP 2 i FIA CEZ

Poznań stolicą Europy Centralnej – zapowiedź WSMP 2 i FIA CEZ

W najbliższy weekend 24-26 czerwca na Torze Poznań odbędzie się druga tegoroczna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP. Stawka czerwcowych zawodów będzie iście międzynarodowa, za sprawą rozgrywanych też rund Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej w wyścigach samochodowych FIA CEZ, ESET Racing Cup i TCR Eastern Europe.

Podczas trzech dni rywalizacji zaplanowano aż 20 wyścigów, w tym – po raz pierwszy – oddzielne wyścigi długodystansowe FIA CEZ i WSMP. Do tej pory startujący w CEZ kończyli swoje ściganie po godzinie, a rywalizacja w WSMP toczyła się dalej. Rozdzielenie obu długich dystansów sprawi, że podczas wyścigu CEZ samochodom kategorii GT3 nie będą przeszkadzać mniejsze i wolniejsze auta turystyczne.

Samochodów GT3 przyjedzie do Poznania aż sześć – dwa Mercedesy-AMG, dwa Audi oraz po jednym Ferrari i BMW. Zobaczymy też pucharowe Porsche i Lamborghini, KTM-a w specyfikacji GT2 oraz Radicala SR10. Ogromną radość będą mieli też fani wyścigów TCR – aż 14 aut tej kategorii wystartuje w dwóch wyścigach cyklu TCR Eastern Europe, a kolejne cztery w WSMP. Poza tym, emocji dostarczy również znana z pierwszej rundy stawka Mistrzostw Polski, Maluch Trophy, Game Expert 318is Cup PL, Work Stuff Super S Cup, Unitel Mazda MX-5 Cup Poland oraz Trofeo di serie.

„To będą największe w tym sezonie zawody samochodowe na Torze Poznań. Ponad 160 zawodników wystartuje w trzydniowej imprezie. Obok reprezentantów Polski, pojadą także: Czesi, Słowacy, Austriacy, Szwajcarzy, Węgrzy, Chorwaci, Słoweńcy i Niemcy. W tym sezonie, po raz pierwszy odbędą się dwa wyścigi długodystansowe. Jednogodzinny Endurance w FIA CEZ oraz dwugodzinny w Mistrzostwach Polski. Z pewnością nie zabraknie interesującej rywalizacji we wszystkich klasach. Będzie można się przekonać, jak wypadną polscy kierowcy w stawce międzynarodowej. Wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych zapraszamy już w najbliższy weekend do odwiedzenia Toru Poznań” – komentuje dyrektor zawodów Sebastian Urbaniak.

W czwartek tradycyjnie zaplanowano całodniowy dzień treningów. Pierwsze kwalifikacje już w piątek o 9:40, a wyścigi rozpoczną się o godzinie 15:15. Meta czerwcowych zawodów zaplanowana jest w niedzielę o 16.

LISTA ZGŁOSZEŃ

HARMONOGRAM ZAWODÓW

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE