środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiPrema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym sezonie występował Robert Kubica, pojawi się Daniił Kwiat i Mirko Bortolotti.

Prema zasila swój skład dwoma znanymi nazwiskami. Daniił Kwiat i Mirko Bortolotti wystartują we włoskiej ekipie w ramach rozszerzonego, podwójnego programu LMP2 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA.

Zobacz: Oficjalnie: WEC bez Kubicy i Orlenu

Włosi zamierzają wystawić w nadchodzącym sezonie dwa samochody w WEC po tym jak zadebiutowali w LMP2. W ubiegłym sezonie Prema wystawiała jeden samochód w mistrzostwach świata i European Le Mans Series.

Tymczasem Kwiat i Bortolotti dołączą do Doriane Pin. Wystartują na pokładzie Oreci 07 Gibson z numerem 63.

Daniił Kwiat planował starty w LMP2 w ubiegłym sezonie w barwach zespołu G-Drive Racing. Ekipa wycofała się z rywalizacji z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz sankcji nałożonych przez zachodnie kraje oraz FIA. Rosyjski kierowca z doświadczeniem w F1 wziął udział w trzech wyścigach NASCAR Cup Series.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie rallyandrace.pl

– Dołączenie do zespołu Prema i udział Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA to bardzo ekscytująca część mojej kariery. Zespół jest znany z wcześniejszych sukcesów, a teraz zamierza podbić świat wyścigów długodystansowych. Jestem podekscytowany, że mogę być tego częścią i dam z siebie wszystko, aby spróbować zająć czołowe pozycje – powiedział Daniił Kwiat.

Przeczytaj koniecznie: Kubica odejdzie z WEC?

Mirko Bortolotti wraca do samochodu klasy LMP2 po ostatnim występie w 24-godzinnym Le Mans, gdzie imponował formą w zespole WRT.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do Premy w FIA WEC w tym roku. Zespół udowodnił, że jest konkurencyjny w mistrzostwach. Celem jest kontynuacja dobrej pracy w tym sezonie oraz przygotowania do programu LMDH. Wielkie podziękowania dla Premy i Lamborghini Squadra Corse za zaufanie – podsumował Bortolotti.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here