czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPrestiżowa nagroda FIVA dla Sobiesława Zasady

Prestiżowa nagroda FIVA dla Sobiesława Zasady

10 Rajd Polski Historyczny stanowi w tym roku finałową rundę Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność. Zawody wystartują w czwartek 11 listopada od godz. 17:30 z wnętrza hali sportowo-widowiskowej TAURON ARENA KRAKÓW, gdzie odbędzie się ceremonia mety (sobota, 13 listopada od godz. 16:10).

Po mecie zamknięty park rajdowych maszyn będzie zlokalizowany na głównej płycie w TAURON ARENIE KRAKÓW. Pośród przyjętych zgłoszeń od załóg w klasycznych autach rajdowych widnieje 12 załóg z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Rosji, Węgier i Włoch, a także 18 z Polski. Ponadto kolejnych 12 krajowych załóg będzie uczestniczyć jedynie w sobotnim etapie, który będzie zaliczany jako ostatnia runda tegorocznych Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Erwin Meisel z Automobilklubu Krakowskiego, dyrektor 10. RPH zapytany o faworytów imprezy wskazuje na dwie polskie załogi: Stanisław Postawka (w tym roku jedzie w FSO 1500 z córką Anną jako pilotem) ma na koncie pięć wygranych Rajdów Polski Historycznych; z kolei Marcin i Mateusz Stryczakowie (Porsche 911) czterokrotnie triumfowali w minionych edycjach RPH. Dyr. Meisel dodaje, że zwycięska załoga 10. RPH będzie jednocześnie triumfatorem Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność w sezonie 2021.

Zwieńczeniem imprezy będzie uroczysta gala w bazie zawodów – w hotelu Soray w Wieliczce. W jej trakcie zostaną ogłoszone oficjalne wyniki i wręczone nagrody dla najlepszych załóg, ale na tym nie koniec. Nestor polskich rajdowców, blisko 92-letni Sobiesław Zasada otrzyma prestiżową nominację do Galerii Sławy Dziedzictwa FIVA. Międzynarodowa Federacja Dawnych Pojazdów FIVA została powołana w roku 1966 by reprezentować interesy entuzjastów historycznej motoryzacji i promować ruch ochrony zabytkowych pojazdów. Obecnie FIVA jest organizacją o światowym zasięgu; jest reprezentowana w 71 krajach na wszystkich kontynentach. Ma siedzibę w Turynie. Wręczenia nominacji laureatowi dokonają specjalnie przybyli do Wieliczki przedstawiciele FIVA – prezydent federacji Tiddo Bresters z Niderlandów oraz wiceprezydent FIVA Gautam Sen z Indii.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE