niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPrezes Orlenu ogłasza obniżki ceny paliw!

Prezes Orlenu ogłasza obniżki ceny paliw!

Daniel Obajtek, prezes koncernu PKN Orlen, zapowiedział przed chwilą na Twitterze wielką obniżkę ceny paliw na stacjach Orlenu. Benzyna bezołowiowa będzie tańsza o 20 grosze za litr, a olej napędowy o 34 grosze za litr.

 

Po raz kolejny Daniel Obajtek wykorzystuje social media do przekazywania informacji na temat sytuacji z rynkiem paliw Polsce. Prezes Zarządu PKN Orlen zapowiada, że cena oleju napędowego ma spaść do średniego poziomu 7,55 zł za litr, a cena benzyny bezołowiowej obniży się do granicy 6,79 zł za litr.

Przeczytaj koniecznie: Hurtowe ceny paliw lecą w dół. Szansa na tańsze tankowanie?

„Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł. Działamy zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwa w Europie. W Czechach litr benzyny kosztuje w przeliczeniu 7,54 zł, a na Litwie 8,81 zł” – napisał dzisiaj na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

W swoim wpisie prezes Obajtek zamieścił również obietnicę, że po obniżkach ceny paliw będą niższe niż na Litwie oraz w Czechach. Nie skomentował natomiast sytuacji na światowych rynkach, gdzie od kilku dni ropa naftowa zaliczyła zauważalną obniżkę.

Ceny hurtowe ropy naftowej idą w dół

Ceny hurtowe oleju napędowego spadają od zeszłej środy. Analitycy wyliczyli, że w tym czasie ceny poszły w dół o 10 procent, co w przeliczeniu daje ok. 78 groszy na litrze.

Baryłka ropy naftowej, która w zeszłotygodniowym szczycie kosztowała w okolicach 130 dolarów, teraz kosztuje 110 dolarów. W międzyczasie kurs złotówki w stosunku do dolara umocnił się – w tej chwili wg kursu NBP (stan na 14 marca 2022 roku) wynosi 4,31 zł.

Ceny paliw – ubiegły tydzień rekordowy

Miniony tydzień na stacjach benzynowych przypominał karuzelę. Ceny wystrzeliły do rekordowych wartości. Średnia cena benzyny bezołowiowej podrożała aż o 91 groszy na litrze – utrzymując średnią na poziomie 7,05 zł za litr. Podobną dynamikę zaprezentowały ceny oleju napędowego – podwyżka o 1,56 zł ustaliła średnie ceny na poziomie 7,94 zł za litr.

Zapowiadane przez prezesa Orlenu obniżki o 20-34 grosze nie sprowadzą cen do poziomu sprzed kilku tygodni. Nadal będzie drożej niż przed ogłoszeniem tarczy antyinflacyjnej.

 

 

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here