Problemy organizatorów Rajdu Świdnickiego – zamknięto drogę dojazdową

Fot. Gmina Walim

Organizatorzy 52. Rajdu Świdnickiego nie mają łatwego życia. Na dzień przed startem imprezy osunęła się droga, która miała posłużyć jako dojazdówka.

Chodzi o odcinek drogi powiatowej z Zagórza Śląskiego do Jugowic. Został on zamknięty po tym, jak rzeka podmyła fragment korpusu drogi i grozi on dalszym osuwaniem się. Jak poinformował profil Gminy Walim, nie wiadomo, kiedy nastąpi ponowne otwarcie drogi.

Wspomniany fragment miał służyć jako trasa dojazdowa podczas sobotniego etapu 52. Rajdu Świdnickiego, łącząc metę OS2 „Olszyniec – Zagórze Śląskie” ze startem OS3 „Miłków – Kamionki”.

Organizator na tę chwilę nie poinformował o zmianie harmonogramu czy trasy dojazdowej rajdu. Zagórze Śląskie będzie także metą rozgrywanego trzykrotnie w niedzielę odcinka specjalnego „Bystrzyca – Zagórze Śląskie”, lecz dojazd do kolejnej próby „Michałkowa – Rościszów” odbędzie się z pominięciem pechowego fragmentu drogi powiatowej.

Inauguracja sezonu Mistrzostw Polski

52. Rajd Świdnicki 2024 jest pierwszą rundą zarówno Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski RSMP jak i Millers Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Impreza rozegra się w sobotę i niedzielę, a zawodnicy będą mieli do przejechania prawie 170 kilometrów podzielonych na 13 odcinków specjalnych. Wszystkie niezbędne informacje na temat rajdu znajdziecie w naszym informatorze.

Na liście zgłoszeń widniało pierwotnie 77 załóg, lecz wiadomo już, że nie wszystkie pojawią się na starcie. Swoje wycofanie z rywalizacji ogłosił już zespół Go+bet Rally Team, z powodu problemów technicznych swojego Audi S1 Quattro.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.