sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościProject Racing. Spadli, ale awansowali

Project Racing. Spadli, ale awansowali

Polska ekipa Project Racing, która ściga się w holenderskiej serii Pro Kart Nederland zakończyła swój udział w kolejnej rundzie cyklu. Na torze w Berghem Polacy wsparci niderlandzkim kierowcą uplasowali się na siódmej pozycji i awansowali w klasyfikacji generalnej.

Project Racing ma już za sobą kolejną odsłonę serii Pro Kart Nederland. W Berghem Polacy Sebastian Plotnik i Bartłomiej Awdankiewicz oraz Holender Gavin Nederpel ukończyli piątą rundę na siódmej pozycji, po kłopotach technicznych. Na szczęście Project Racing awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu w klasie Fun, bo wszystkie zespoły z czołówki borykały się z problemami, tracąc o wiele więcej czasu. Polacy stracili podium rundy, ale awansowali w „generalce”.

Zespół rozpoczął od szóstej lokaty w sesji kwalifikacyjnej. W wyścigu jako pierwszy wystartował holenderski nowy nabytek drużyny Gavin Nederpel, którego doświadczenie niezwykle przydało się zespołowi. Przed pierwsze 40 minut wyścigu endurance Holender prowadził bój o ścisłą czołówkę, a po zmianie Bartłomiej Awdankiewicz wyprowadził polską drużynę na czwartą lokatę. Tradycyjnie Sebastian Plotnik przejechał najdłuższy stint w wyścigu. Po trzech godzinach rywalizacji ekipa znajdowała się już na podium klasy Fun. Ostatnia zmiana przypadła ponownie holenderskiemu kierowcy – Nederpelowi, a cel był tylko jeden: utrzymać pozycję do mety.

Niestety, około 25 minut przed końcem wyścigu, Gavin zmuszony był dwukrotnie zjechać do pit-stopu z powodu awarii prawego silnika. Po szybkim czyszczeniu gaźnika udało się wrócić do rywalizacji, jednak straty poniesione na naprawie silnika, spowodowały bardzo dużą stratę czasu i spadek z trzeciego na siódme miejsce w klasie.

Przed drużyną jeszcze dwie odsłony serii. W październiku szósta runda odbędzie się na torze Landsard, a w listopadzie finał rozgrywek na belgijskim torze w Spa.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here