wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOd jutra promocja na stacjach Orlen. Tańsze paliwo dla wybranych

Od jutra promocja na stacjach Orlen. Tańsze paliwo dla wybranych

Prezes koncernu PKN Orlen zapowiedział „wakacyjną promocję” na paliwo, która będzie obowiązywać już od pierwszego dnia wakacji. Znamy szczegóły tej akcji.

Ceny paliw dają się we znaki wszystkim kierowcom i nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie coś poprawiło się w tej kwestii. Dlatego Daniel Obajtek kierujący państwowym koncernem paliwowym zapowiedział promocję, która rozpocznie się 24 czerwca, czyli w dniu, kiedy rozpoczynają się wakacje.

Jak można było się spodziewać, nie będą to duże obniżki. Z promocji będą mogli skorzystać klienci uczestniczący w programie lojalnościowym i wyniesie zaledwie kilka groszy na litrze. Z punktu widzenia koncernu paliwowego, promocja to ciekawy ruch marketingowy. Mówią o niej wszyscy, a liczba uczestników z pewnością mocno się powiększy.

Zobacz: Rząd przedłużył niższy VAT na paliwo. Będzie tańsze jeszcze przez kilka…

A tymczasem najbardziej zainteresowani, czyli kierowcy, nie odczują zbytnio „specjalnych” cen. Nawet przy tankowaniu baku do pełna.

Ceny paliwa w Polsce

Tymczasem tuż przed wakacjami olej napędowy zauważalnie drożeje. W ciągu tygodnia cena paliwa podniosła się o 16 groszy, a średnia cena litra wynosi teraz 7,89 złotych.

Portal e-petrol.pl podaje, że najtańsze paliwo znajdziemy aktualnie w województwie łódzkim, gdzie kosztuje średnio 7,83 zł, a najdrożej jest na Podlasiu, gdzie litr kosztuje 7,91 zł. W ostatnim tygodniu benzyna 95-oktanowa potaniała o kilka groszy. Średnia cena wynosi teraz 7,92 zł/l. Najtaniej kosztuje na Pomorzu – 7,88 zł/l, a najdrożej na Podkarpaciu – 7,99 zł/l.

Podobny trend można zauważyć w średniej cenie LPG. Aktualnie autogaz jest tańszy o 3 grosze niż przed tygodniem i kosztuje średnio 3,52 zł/l. Najtańsze LPG jest w województwie świętokrzyskim – litr kosztuje średnio 3,40 zł. Najdrożej zatankujemy na Dolnym Śląsku, gdzie kosztuje przeciętnie 3,66 zł/l.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE