wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościProst odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował czterokrotny  Mistrz  Formuły  1  –  Alain Prost. To  już drugie   odejście   z   kadry   menadżerskiej   w   ciągu zaledwie kilku  dni. Co się  dzieje w ekipie z Enstone?

Alain Prost pracował dla francuskiego zespołu od 2017 roku, gdy ten miał jeszcze żółto-czarne barwy i nazywał się Renault F1 Team. Pełnił rolę dyrektora niewykonawczego. Podczas Grand Prix Abu Zabi, otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu  ale z niej nie skorzystał. Tak jak po odejściu Marcina Budkowskiego poza krótkim komunikatem, panowała cisza w eterze, tak  po odejściu Prosta padało kilka mocno nieprzychylnych zdań wypowiedzianych przez niego w kierunku Alpine.

Alain Prost / fot. formula1.com

Prost odniósł się do tego, w jaki sposób informacja o jego odejściu została przekazana mediom przez portal formula1.com. W poście na Instagramie napisał tak:

„Jestem bardzo rozczarowany tym, jak zostało to ujawnione. Uzgodniliśmy, że poinformujemy o tym wspólnie z zespołem Alpine F1 Team. Brak szacunku! Odmówiłem ofercie, jaką dostałem w Abu Zabi na sezon 2022 ze względu na relacje osobiste i miałem rację! Do zespołów w Enstone i Viry – będzie mi was brakować!” 

Zobacz też: Kalendarz Formuły 1 na 2022 rok

Trochę więcej, możemy dowiedzieć się z wywiadu, którego udzielił później na łamach gazety L’Équpe. Niezbyt dobrze wypowiada się na temat szefa francuskiej marki Laurenta Rossiego a atmosfera w zespole według Prosta pozostawia wiele do życzenia.

„Laurent Rossi chce być samodzielny, nie chce mieć nikogo wokół. Powiedział mi, że nie potrzebuje już doradztwa. To było w Katarze, ale w Abu Zabi i tak zaoferował mi kontrakt, który odrzuciłem.”

„Nie brałem udziału w procesach decyzyjnych zespołu. Czasami w ogóle nie miałem w nich udziału, ale nadal musiałem się pod nimi podpisać. Mimo, że byłem członkiem zarządu, to dowiadywałem się o niektórych rzeczach w ostatniej chwili. Można mnie nie słuchać, ale przynajmniej powinno informować w odpowiedniej chwili. Chodzi o szacunek. Relacje stawały się coraz bardziej skomplikowane i czuć było dużo zazdrości. Kiedy szef nie mówi Ci dzień dobry na torze, to przestaje Ci się to podobać.”

„Kiedy szef zespołu nie mówi ci nawet cześć po przyjeździe na tor, to nie ma już w tym żadnej frajdy. Nie ma nawet szacunku. Nie może to tak działa.”

fot. acebook.com/AlpineF1Team

Zobacz też: Kiedy Ferrari zaprezentuje nowy bolid

Po odejściu Budkowskiego i Prosta, z trzech osób, które zarządzały ekipą z Enstone  pozostała już tylko jedna – Davide Brivio, który pełni funkcję dyrektora wyścigowego. Patrząc na to co się dzieje w ostatnich dniach we francuskim zespole, wcale nie jest pewne, że Włoch pozostanie na stanowisku, tym bardziej że do zespołu Alpine przymierzany jest Otmar Szafnauer, który szuka pracy po odejściu z Astona Martina.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here