środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPrzedostatnia eliminacja sezonu - MOTUL Gravel Cup 2022

Przedostatnia eliminacja sezonu – MOTUL Gravel Cup 2022

Przed nami przedostatnia runda pierwszego, historycznego sezonu MOTUL Gravel Cup 2022 Powered by Atlas Ward. Na obiekcie w Kamieniu Śląskim już w nadchodzący weekend po raz piąty w tym roku będziemy mogli śledzić rajdowe zmagania w ramach jedynego w Polsce w pełni szutrowego cyklu rajdów samochodowych z wizą PZM. Organizatorzy zapewniają, że trasy podobnie jak w poprzednich rundach zaskoczą załogi, dzięki czemu możemy spodziewać się bardzo ciekawej rajdowej soboty.


Jakub „Colin” Brzeziński  „Przed nami 5 runda MOTUL Gravel Cup powered by Atlas Ward Polska. Przy trasie działamy już czwarty dzień, a zostały jeszcze dwa do rajdu. Chcemy przygotować wręcz w idealny sposób dwa oesy, które będą szybkie, równe, a także będą posiadały nowe, nieużywane od początku sezonu sekcje.

Pierwszy oes będzie szybki, a zarazem techniczny. Może się wydawać, że są to dwa wykluczające się słowa, bo nie da się jednocześnie jechać szybko i technicznie, ale nam się to udało. Wybraliśmy kręte partie, które poszerzyliśmy – dzięki temu idziemy od startu do mety non stop od zakrętu do zakrętu, ale z zachowaniem prędkości z powodu drogi, która jest w większości oesu bardzo szeroka.

Drugi odcinek posiada najszybszą nitkę od początku sezonu. Po tym oesie sam bym się z chęcią przejechał. Konkurs lotów – MyBestPharp Jump zorganizujemy na ostatnim odcinku rajdu, na znanej wszystkim hopie Fafe, czyli hopie z bramą. Tym razem jedziemy ją w przeciwna stronę. Zabawę zaczynamy w piątek – od godziny 9 do 13 odbędą się treningi, a w godzinach 13-15 odbędzie się oficjalny odcinek testowy.

Zapraszamy oczywiście do zapisów zawodników, którzy jeszcze się nie zgłosili. Uwierzcie, że będzie to super weekend, wpadajcie do nas na obiekt. Kibice oczywiście również będą mile widziani. Foto-video mogą odebrać w sobotę rano w biurze zawodów kamizelki uprawniające do wejścia na obiekt. Do zobaczenia!”

W sobotę załogi tradycyjnie już powalczą na dwóch odcinkach specjalnych pokonywanych trzykrotnie. Rywalizacja rozpocznie się od przejazdu odcinka Atlas Ward o długości 4,13 kilometra. Następnie załogi skierowane zostaną na odcinek Motul Polska (długość odcinka – 4,20 kilometra), na którym rozegra się walka o końcowe triumfy w poszczególnych klasach. Na OS6 rozegrany zostanie także konkurs lotów – MyBestPharp Jump, który podczas czwartej rundy padł łupem załogi Arek Grycz/Jakub Brzeziński.

Weekend jak zwykle rozpocznie się już w piątek, kiedy to najpierw będzie można sprawdzić swoją formę na treningach, po którym rozegrany zostanie odcinek testowy. Dzięki temu ekipy będą miały możliwość przygotowania się do sobotniej rywalizacji na niemal 25 kilometrach oesowych. Organizatorzy zapraszają na obiekt w Kamieniu Śląskim również kibiców, gdzie oprócz rajdowych emocji można znaleźć np. rozbudowaną strefę chilloutu z największą naturalną huśtawką w Polsce, czy plac zabaw dla dzieci, który pomoże miło spędzić czas także najmłodszym.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here