Przegrupowanie w matex.motorsport

Fot. Catch Cars Photography/matex.motorsport

Ekipa matex.motorsport powraca na drugą rundę Tarmac Masters Rajdowych Dolnego Śląska w bojowym nastawieniu i zamiarem pozostawienia za sobą problemów, z którymi borykała się podczas inauguracji sezonu w Nowej Rudzie.

Mateusz Milczarek i Krzysztof Pawlak przystąpili do rywalizacji w klasie Pro RWD w BMW E46, które choć pokazało duży potencjał, nie pozwoliło im rywalizować o pierwszą pozycję podczas 8. Tech-Mol Rally.

O ile fakt, że w niezwykle trudnych warunkach – na mokrej, zanieczyszczonej i zimnej nawierzchni – znalezienie optymalnych ustawień pochłonęło większość dnia, można uznać za zupełnie normalne, problemy techniczne dodały więcej pracy nie tylko mechanikom, ale i załodze.

„Przepustnica otwierała się dopiero od 40 procent, więc cały czas mieliśmy problem ze zrywaniem przyczepności na tylnej osi” – tłumaczył w rozmowie z RALLY and RACE Mateusz Milczarek.

Gdy stało się jasne, że walka o zwycięstwo nie będzie wchodzić w grę, priorytetem stało się dowiezienie punktów do mety. Załoga #23 zrobiła dokładnie to, zajmując drugie miejsce i zapewniając sobie dobry punkt wyjścia do walki na dystansie pozostałych czterech rund sezonu 2024.

Zaraz po powrocie do bazy, ekipa zabrała się do pracy. BMW E46 od razu trafiło na hamownię, gdzie rozwiązano problem z przepustnicą. To samo w sobie powinno sprawić, że załoga Milczarek/Pawlak przejdzie z uczestników do konkurentów podczas sobotniego TEC2000 Rally Sobótka.

Mechanicy zmienili także zawieszenie i wykorzystali też całą wiedzę zdobytą w Nowej Rudzie, aby jeszcze przed wyjazdem na kolejną rundę auto było lepiej ustawione do specyfiki asfaltowych odcinków Tarmac Masters. Zmodyfikowana została również pozycja kierowcy, aby zapewnić większą pewność za kierownicą.

RALLY and RACE uważnie przygląda się nie tylko postępom matex.motorsport, ale również całemu cyklowi Tarmac Masters. W sobotę przeczytacie u nas pełną relację z imprezy, a na naszych mediach społecznościowych przez cały dzień będą pojawiać się liczne materiały z TEC2000 Rally Sobótka.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.