piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościPrzypadki Pawła i Łukasza – Polonez 2000 Rally w 52. Barbórce Warszawskiej

Przypadki Pawła i Łukasza – Polonez 2000 Rally w 52. Barbórce Warszawskiej

6 grudnia odbył się rajd kończący sezon sportów motorowych roku 2014. Był to oczywiście 52. Rajd Barbórki.

Od kilku lat w rajdzie można startować w klasie legend. W tym roku historyki pokazały wysoką klasę i pojawiły się bardzo ciekawe pojazdy jak Ford Escort MKII RS, Lancia Fulvia Coupe S2, Lancia Delta HF, a także Wartburg 353 Gr II, Fiat 125p i dwa Polonezy 2000 w specyfikacji grupy B, oraz Walter Wolf w specyfikacji gr. IV.

Paweł Hoffman wraz z pilotem Łukaszem Gwiazdą wystartowali Polonezem Walter Wolf, który wzbudził uznanie wśród kibiców, a jak było to sami opowiedzą:

Paweł Hoffman: Jadąc na Barbórkę byłem przygotowany na przyzwoity wynik. Po pierwszym oesie ustawiliśmy się połowie stawki, potem przesunęliśmy się o jedno miejsce do przodu. Jednak na pierwszych próbach zauważyłem, że po nagłym wyhamowaniu silnik nie zbiera się zbyt dobrze. Usterka powiększyła się i uniemożliwiła nam kontynuowanie rywalizacji po małej hopie na Bemowie. Wyskoczyliśmy na niej w górę i po upadku samochód stracił moc, na mostku silnik zgasł. Myślałem, że zatarłem silnik, ale po chwili odpalił i ruszyliśmy ukończyć trasę. Przyczyny szukaliśmy w układzie paliwowym, potem okazało się, że awarii uległa elektryka i prawdopodobnie było zbyt niskie napięcie na cewkę zapłonową. Na specjalną prośbę dopuszczono nas do pokazowego przejazdu OS Bemowo, a rajd ukończyliśmy na Karowej.

Łukasz Gwiazda: Ja przesiadłem się ze współczesnego samochodu i nawet kończąc Barbórkę polonezem nie potrafię się przyzwyczaić do starych konstrukcji. Tylny napęd też jest dla mnie zagadką i nie wyczuwałem zachowania samochodu. No cóż, pewnie po kilku razach poznałbym lepiej zalety poloneza i napędu na tylne koła. Jak zwykle czuję się usatysfakcjonowany, szkoda tylko, że taka krótka trasa jest dla pojazdów historycznych.

Polonez Hoffman Gwiazda 52 Barborka fot Grzegorz Kozera

Współpracowali w tym roku: www.automobilrzesz.pl, www.hoffman.auto.pl – Turbosprężarki i Wtryskiwacze, www.berner.pl, Rzeszowskie Nowiny, www.kronikarajdow.pl , Qba Żołędowski, Jakub Hoffman, Łukasz Gwiazda, Michał Wiśniewski, Elżbieta Czarnota, Zdzisław Wróbel, Zdzisław Jacek, Agnieszka Hoffman, Anna Nowakowska, Kamil Sikora i inni którym serdecznie dziękuję.

Paweł Hoffman

Fot. Grzegorz Kozera

Inf.pras.

NOWOŚCI

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here