czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPrzypadki Pawła i Łukasza – Polonez 2000 Rally w 52. Barbórce Warszawskiej

Przypadki Pawła i Łukasza – Polonez 2000 Rally w 52. Barbórce Warszawskiej

6 grudnia odbył się rajd kończący sezon sportów motorowych roku 2014. Był to oczywiście 52. Rajd Barbórki.

Od kilku lat w rajdzie można startować w klasie legend. W tym roku historyki pokazały wysoką klasę i pojawiły się bardzo ciekawe pojazdy jak Ford Escort MKII RS, Lancia Fulvia Coupe S2, Lancia Delta HF, a także Wartburg 353 Gr II, Fiat 125p i dwa Polonezy 2000 w specyfikacji grupy B, oraz Walter Wolf w specyfikacji gr. IV.

Paweł Hoffman wraz z pilotem Łukaszem Gwiazdą wystartowali Polonezem Walter Wolf, który wzbudził uznanie wśród kibiców, a jak było to sami opowiedzą:

Paweł Hoffman: Jadąc na Barbórkę byłem przygotowany na przyzwoity wynik. Po pierwszym oesie ustawiliśmy się połowie stawki, potem przesunęliśmy się o jedno miejsce do przodu. Jednak na pierwszych próbach zauważyłem, że po nagłym wyhamowaniu silnik nie zbiera się zbyt dobrze. Usterka powiększyła się i uniemożliwiła nam kontynuowanie rywalizacji po małej hopie na Bemowie. Wyskoczyliśmy na niej w górę i po upadku samochód stracił moc, na mostku silnik zgasł. Myślałem, że zatarłem silnik, ale po chwili odpalił i ruszyliśmy ukończyć trasę. Przyczyny szukaliśmy w układzie paliwowym, potem okazało się, że awarii uległa elektryka i prawdopodobnie było zbyt niskie napięcie na cewkę zapłonową. Na specjalną prośbę dopuszczono nas do pokazowego przejazdu OS Bemowo, a rajd ukończyliśmy na Karowej.

Łukasz Gwiazda: Ja przesiadłem się ze współczesnego samochodu i nawet kończąc Barbórkę polonezem nie potrafię się przyzwyczaić do starych konstrukcji. Tylny napęd też jest dla mnie zagadką i nie wyczuwałem zachowania samochodu. No cóż, pewnie po kilku razach poznałbym lepiej zalety poloneza i napędu na tylne koła. Jak zwykle czuję się usatysfakcjonowany, szkoda tylko, że taka krótka trasa jest dla pojazdów historycznych.

Polonez Hoffman Gwiazda 52 Barborka fot Grzegorz Kozera

Współpracowali w tym roku: www.automobilrzesz.pl, www.hoffman.auto.pl – Turbosprężarki i Wtryskiwacze, www.berner.pl, Rzeszowskie Nowiny, www.kronikarajdow.pl , Qba Żołędowski, Jakub Hoffman, Łukasz Gwiazda, Michał Wiśniewski, Elżbieta Czarnota, Zdzisław Wróbel, Zdzisław Jacek, Agnieszka Hoffman, Anna Nowakowska, Kamil Sikora i inni którym serdecznie dziękuję.

Paweł Hoffman

Fot. Grzegorz Kozera

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE