środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiPrzyrowski liderem Euro Series Champions of the Future

Przyrowski liderem Euro Series Champions of the Future

Jan Przyrowski został liderem cyklu Euro Series serii Champions of the Future, która rozegrała pierwszą rundę w hiszpańskiej Walencji. Na starcie dwóch kategorii stanęło 161 kierowców. Dla wielu z nich zawody były szlifem przed pierwszą runda Kartingowych Mistrzostw Europy w Hiszpanii.

W Walencji rozegrano rywalizację dwóch kategorii: OK i OK Junior. Na starcie rywalizacji seniorów wystartowało sześciu Polaków. Wspomniany Jan Przyrowski oraz Maciej Gładysz, Maksymilian Angelard, Jakub Rajski, Iwo Beszterda oraz Gustaw Wiśniewski. W kategorii juniorskiej widzieliśmy troje Polaków. To Wojciech Woda, Borys Łyżeń i Klara Kowalczyk.

Najszybszym Polakiem w Walencji był bez wątpienia Jan Przyrowski, który od czasówki należał do ścisłej czołówki kategorii. W Treningu oficjalnym był piąty, po pięciu heatach drugi (2 zwycięstwa), a po super heatach wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji. Niestety w finale Jan Przyrowski finiszował dopiero na piątym miejscu. Nie przeszkodziło to jednak polskiemu kierowcy w objęciu prowadzenia w klasyfikacji po pierwszej rundzie. Przyrowski wyprzedza jednym punktem Alexa Powella z Jamajki, zwycięzcę finału.

W wyścigu finałowym wystartował również Maciej Gładysz, który zakończył rywalizację na 12. pozycji (czasówka P14, heaty P17 super heaty P17). Poza finałem uplasowali się Jakub Rajski (P63), Maksymilian Angelard (P64), Iwo Beszterda (P73) oraz Gustaw Wiśniewski (P76)

PRZECZYTAJ: Briggs Polish Kart Series – karting, na który Cię stać

Wśród juniorów zwycięzcą zawodów został Belg Thibaut Ramaekers, który prowadził od startu do mety. W wyścigu finałowym zabrakło Polaków, którzy uplasowali się ostatecznie na 37. pozycji Wojciech Woda (do awansu do wyścigu głównego zabrakło mu zaledwie jednego punktu), 40. pozycji Borys Łyżeń oraz 59. pozycji Klara Kowalczyk.

Kolejna runda Euro Series Champions of the Future zaplanowana jest na początek maja w czeskim Trzyńcu.

Klasyfikacja generalna OK:
1. Jan Przyrowski POL 63 pkt
2. Alex Powell JAM 62 pkt
3. Arthur Poulain FRA 50 pkt
4. Joe Turney GBR 46 pkt
5. Jimmy Helias FRA 42 pkt

Klasyfikacja generalna OK Junior
1. Thibaut Ramaekers BEL 80 pkt
2. Stepan Antonov RUS/ITA 70 pkt
3. Kirill Dzitiev RUS/ITA 56 pkt
4. Lewis Wherrell GBR 56 pkt
5. Filippo Sala ITA 48 pkt

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here