Przyrowski liderem Euro Series Champions of the Future

380
Jan Przyrowski
Jan Przyrowski, fot. Sportinphoto

Jan Przyrowski został liderem cyklu Euro Series serii Champions of the Future, która rozegrała pierwszą rundę w hiszpańskiej Walencji. Na starcie dwóch kategorii stanęło 161 kierowców. Dla wielu z nich zawody były szlifem przed pierwszą runda Kartingowych Mistrzostw Europy w Hiszpanii.

W Walencji rozegrano rywalizację dwóch kategorii: OK i OK Junior. Na starcie rywalizacji seniorów wystartowało sześciu Polaków. Wspomniany Jan Przyrowski oraz Maciej Gładysz, Maksymilian Angelard, Jakub Rajski, Iwo Beszterda oraz Gustaw Wiśniewski. W kategorii juniorskiej widzieliśmy troje Polaków. To Wojciech Woda, Borys Łyżeń i Klara Kowalczyk.

Najszybszym Polakiem w Walencji był bez wątpienia Jan Przyrowski, który od czasówki należał do ścisłej czołówki kategorii. W Treningu oficjalnym był piąty, po pięciu heatach drugi (2 zwycięstwa), a po super heatach wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji. Niestety w finale Jan Przyrowski finiszował dopiero na piątym miejscu. Nie przeszkodziło to jednak polskiemu kierowcy w objęciu prowadzenia w klasyfikacji po pierwszej rundzie. Przyrowski wyprzedza jednym punktem Alexa Powella z Jamajki, zwycięzcę finału.

W wyścigu finałowym wystartował również Maciej Gładysz, który zakończył rywalizację na 12. pozycji (czasówka P14, heaty P17 super heaty P17). Poza finałem uplasowali się Jakub Rajski (P63), Maksymilian Angelard (P64), Iwo Beszterda (P73) oraz Gustaw Wiśniewski (P76)

PRZECZYTAJ: Briggs Polish Kart Series – karting, na który Cię stać

Wśród juniorów zwycięzcą zawodów został Belg Thibaut Ramaekers, który prowadził od startu do mety. W wyścigu finałowym zabrakło Polaków, którzy uplasowali się ostatecznie na 37. pozycji Wojciech Woda (do awansu do wyścigu głównego zabrakło mu zaledwie jednego punktu), 40. pozycji Borys Łyżeń oraz 59. pozycji Klara Kowalczyk.

Kolejna runda Euro Series Champions of the Future zaplanowana jest na początek maja w czeskim Trzyńcu.