wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaAktualnościPrzyszłość nowego szutrowego odcinka w Słomczynie

Przyszłość nowego szutrowego odcinka w Słomczynie

Podczas 59. Rajdu Barbórka 2021 zadebiutował nowy szutrowy odcinek przy Autodromie Słomczyn. Razem z samym torem stanowił jeden długi odcinek specjalny z dwoma hopami. Na szczęście nie jest to jednorazowy projekt. Są dalsze plany na najbliższy sezon.

Szutrowy odcinek ma zostać na stałe co potwierdzili przedstawiciele Autodromu Słomczyn i Automobilklubu Rzemieślnik. Oes mimo frekwencji ponad 100 aut i podwójnego przejazdu wykazał się sporą wytrzymałością.

Plany wobec tego odcinka nie kończą się tylko na Rajdzie Barbórka. Rajd jest raz w roku, a odcinek będzie przecież cały rok. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować na nim inne wydarzenia lub udostępnić go do treningów. W planach jest np. specjalna edycja Pucharu Toru Słomczyn poza klasyfikacją głównego cyklu PTS 2022.

„Automobilklub Rzemieślnik przygotował specjalny tor szutrowy, który był już dawno oczekiwany wśród miłośników rajdów płaskich lubujących się w luźnej nawierzchni. Zbiegło się to z przystąpieniem do pomocy Automobilklubowi Polski w organizacji Rajdu Barbórka. Dzięki temu premiera nowego odcinka na Autodromie Słomczyn zdecydowanie zyskała na atrakcyjności. Cały oes z wykorzystaniem również toru to dwie hopy, przewaga nawierzchni szutrowej, dość szybkie zakręty, jak również atrakcje na nitce rallycross, wszystko to razem dało piorunujący efekt. Dlatego planujemy wykorzystać ten potencjał jeśli warunki pogodowe pozwolą oraz jest możliwość, aby zawitali tutaj także uczestnicy Rally Monte Calvaria. Jednocześnie odcinek ten może posłużyć do prowadzenia treningów dla samochodów rajdowych oraz terenowych, a także powrotu do edycji szutrowego PTS, jeśli będą chętni do udziału. Może się okazać, że na stałe wpisze się również w harmonogram corocznego kultowego Rajdu Barbórka.”

powiedział Prezes Ak-Rzemieślnik Sebastian Kołakowski.

Jeszcze kilka lat temu Autodrom Słomczyn cyklicznie gościł miłośników luźnej nawierzchni podczas szutrowego Pucharu Toru Słomczyn. Było to ostatnie wydarzenie tego typu w województwie.

Ale coraz gęstsza zabudowa przy szutrowej trasie i wykorzystanie dróg do dojazdów do firm spowodowało, że organizacja imprezy nie jest już możliwa. Nowy odcinek jest na terenie po starej części Giełdy Słomczyn więc jest on nie zagrożony zabudową komercyjną. Powraca więc nadzieja na reaktywację szutrowego Pucharu Toru Słomczyn.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here