Puchar dla aut Toyoty z serii GRMN i GR

Po raz pierwszy w Polsce fani sportowych aut Toyoty z serii GRMN i GR będą mogli spotkać się na torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich cyklu – TOYOTA GR CUP, realizowanym pod szyldem TOYOTA GAZOO Racing Polska. Jest to nowa seria w kalendarzu imprez motorsportowych, podczas której kierowcy GR Yarisa, GR Supry, czy oczekiwanej GR86 będą mogli dobrze się bawić i dowiedzieć, na co ich stać w ekstremalnych warunkach.

Sportowe DNA Toyoty

Toyoty z serii GR szybko zdobyły serca fanów motoryzacji, zyskując miana kultowych. To zasługa wieloletniego dziedzictwa Toyoty w motorsporcie, sukcesów na rajdowych trasach i wyścigowych torach oraz kunsztu inżynierskiego konstruktorów japońskiej marki.

Sportowy hot-hatch, 2-drzwiowe coupe, czy gran turismo japońskiego koncernu to połączenie wszystkiego co prawdziwy samochód sportowy powinien mieć: mocny silnik, sportowe zawieszenie, inteligentny układ przeniesienia napędu, lekkie nadwozie i nieopisana radość z jazdy.

W zasadzie wszystkie modele spod znaku TOYOTA GAZOO Racing rozchodzą się w Polsce w mgnieniu oka i co ważniejsze – przez większość właścicieli używane są zgodnie z założeniami ich konstruktorów.

TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Interia Drive Cup oraz Race Day, postanowiła dać im okazję do sportowego i bezpiecznego wykorzystania swoich aut.

„GR Cup to propozycja dla fanów i użytkowników sportowych aut Toyoty, którzy chcą w bezpiecznych warunkach sprawdzić się w sportowej rywalizacji” – podsumowuje nowy cykl Mateusz Malinowski, Product Manager odpowiedzialny za kreowanie marki TOYOTA GAZOO Racing i produktów serii GR w Polsce. „Wybór torów nie jest przypadkowy. To są wymagające obiekty, a rywalizacja na nich na pewno sprawi zawodnikom wiele satysfakcji.”- dodaje.

TOYOTA GR CUP – jazda na torze dla każdego

W serii może wziąć udział każdy użytkownik samochodów marki Toyota, w szczególności z serii GRMN i GR. Uczestnicy będą podzieleni na trzy klasy:
Klasa GR Yaris Cup – dla kultowego modelu Toyota GR Yaris,
Klasa GR Open Cup – dla wszystkich aut Toyota z serii GRMN i GR,
Klasa Race & Fun – pozostałe samochody marki Toyota.

TOYOTA GR CUP jest formą treningów sportowych oraz szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy w warunkach sportowych, odbywających się na przystosowanych do tego obiektach i terenach.

Kalendarz na sezon 2022 – zaplanowano 6 rund na profesjonalnych autodromach i torach wyścigowych:
1. runda TOYOTA GR CUP – 30 kwietnia – Tor Poznań,
2. runda TOYOTA GR CUP – 4 czerwca – Autodrom Jastrząb,
3. runda TOYOTA GR CUP – 10 września – Tor Kielce,
4. runda TOYOTA GR CUP – 15 października – Autodrom Jastrząb,
5. runda TOYOTA GR CUP – 22 października – Slovakia Ring,
6. runda TOYOTA GR CUP – 6 listopada – Silesia Ring.

Poszczególne rundy TOYOTA GR CUP będą rozgrywane wspólnie z imprezami zaliczanymi do cykli imprez Race Day i Interia Drive Cup, co dodatkowo uatrakcyjni rywalizację i pozwoli uczestnikom sprawdzić się w rywalizacji z wieloma doświadczonymi uczestnikami z tych dwóch popularnych cykli.